GamingNewsTech

LG zaprezentowało na targach nowy telewizor gamingowy

-

2 min czytania

LG zaprezentowało, na właśnie odbywających się targach CES, nowy telewizor przeznaczony dla graczy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale ten produkt wygina się za naciśnięciem przycisku.

Wygięty kształt ekranu to współczesna wersja kina w 3D. LG zdaje się rozumie graczy dość dobrze bo właśnie przedstawiło nowy telewizor skierowany właśnie do tej grupy. Co więcej pokazuje to także siłę szeroko rozumianego rynku gamingowego. Teraz wielkość monitorów do gier jest wielkości telewizorów sprzed kilku generacji, a telewizory coraz bardziej aspektami technicznymi przypominają te wspomniane wcześniej. W pewnym momencie ta granica się zatrze.

Fot LG Digital

Fot LG Digital

Wracając do LG. Właśnie teraz przedstawiono 48 calowy telewizor, który może zmienić się z płaskiego na wygięty po wciśnięciu przycisku. Przykładowym zastosowaniem tej funkcji może być oglądanie filmów. Używamy do tego płaskiego ekranu. Kiedy nachodzi nas ochota pograć, przestawiamy ekran na wygięty i cieszymy się zupełnie innym rodzajem rozgrywki. Na zdjęciu widać zastosowanie ekranu w grze wyścigowej. Zdecydowanie takie ustawienie może powodować że gra jest bardziej wciągająca, ale czy to rzeczywiście jest potrzebne?

Można na ten temat dyskutować. dla jednych jest to zbędny gadżet dla innych doskonała funkcja. Osobiście przyzwyczajony jestem do płaskich ekranów, jest coś jednak w tym że wszystko widać i jest w tej samej odległości na ekranie wygiętym.

Telewizor LG 48′ OLED gaming TV może wygięć się na głębokość do 1000 milimetrów, czyli 10 cm. Szybkość odświeżania to maksimum 120 Hz, ale skala może wahać się od 40Hz do 120Hz. Produkt ten posiada system CSO ( Cinematic Sound OLED), który wytwarza dźwięk poprzez wibracje ekranu, czyli zmienia cały ekran w głośnik. Nie można porównywać jeszcze tego produktu do monitorów wysokiej klasy gdzie odświeżanie 120 jest raczej w tej dolnej granicy. Pamiętajmy że jest to prototyp i nie mamy jeszcze wszystkich informacji, a że konferencja odbywa się online nie możemy także przetestować telewizora, ani sprawdzić czy te CSO rzeczywiście powoduje większą immersję.

Czytaj też: Wojna na konsole-przyszło KFC i pozamiatało

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming