GamingTech

LG Polska został partnerem Vigilant Fight Club i przekazał na nagrodę coś wyjątkowego

-

5 min czytania

Od jakiegoś czasu na rynku pojawił się bezprzewodowy głośnik od LG. Teraz można go wygrać jako nagrodę główną w turnieju Vigilant Fight Club Vol.3.

LG Electronics (LG) ogłasił swój pierwszy w historii produkt audio zaprojektowany specjalnie do gamingu. Głośnik UltraGear™ (model GP9) stanowi idealne uzupełnienie oferowanych przez LG monitorów klasy premium UltraGear™. Dzięki trójwymiarowemu, zoptymalizowanemu pod kątem gier dźwiękowi można zanurzyć się jeszcze głębiej w wirtualną rzeczywistość. GP9 gwarantuje proste sterowanie, pełną kompatybilność z komputerami PC i najnowszymi konsolami, a także stylowy, ale dyskretny design.

Głośnik LG UltraGear to kluczowy element strategii LG, której celem jest rozbudowa ekosystemu UltraGear o innowacyjne rozwiązania otwierające fanom gier świat całkiem nowych wrażeń. Wraz z szybkim rozwojem branży rośnie zapotrzebowanie także na najwyższej jakości dźwięk. Nowe urządzenie jest pierwszym rozwiązaniem audio LG dla tej grupy klientów. Zostało opracowane na podstawie bogatego doświadczenia firmy w technologii dźwiękowej oraz praktycznych uwag przekazanych przez profesjonalnych graczy. W efekcie otrzymaliśmy produkt o znakomitym brzmieniu, eliminujący konieczność używania słuchawek – często wskazywanych przez uczestników wielogodzinnych rozgrywek jako niekomfortowe.

Nowy głośnik stanowi idealny wybór dla tych, którzy chcą udoskonalić swoją konfigurację gamingową i poznać kolejny poziom immersyjności. Został wyposażony w zastrzeżoną przez LG technologię 3D Gaming Sound. Obejmuje ona specjalnie zaprojektowany algorytm HRTF dostosowujący słyszalne odgłosy do gatunku gry. Dzięki temu bez uciążliwego zestawu słuchawkowego można doświadczać wyjątkowo precyzyjnego wirtualnego brzmienia przestrzennego, które zapewnia realistyczne poczucie miejsca, pozycji i kierunkowości.

Na bazie innowacyjnej technologii głośnik GP9 został wyposażony także w funkcję Game Genre Optimizer z dwoma trybami. Ich zadaniem jest indywidualne dostosowywanie dźwięku do rodzaju rozgrywki. W trybie FPS fani pierwszoosobowych gier akcji mogą usłyszeć nawet najdrobniejsze foniczne detale, co pozwala jeszcze szybciej reagować np. słysząc skradającego się przeciwnika. Tryb RTS podnosi realizm za sprawą autentycznego brzmienia przestrzennego, który gwarantuje użytkownikom nieznany wcześniej stopień immersji w grach z gatunku RTS, wyścigach oraz innych. Dzięki obsłudze słuchawek DTS:X głośnik LG UltraGear potrafi dostarczać wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 1.

GP9 to jedyny w swoim rodzaju głośnik gamingowy z funkcją „voice chat”, która pozwala użytkownikom łatwiej – bez odrębnych zestawów słuchawkowych i mikrofonów – komunikować się z rywalami. Wbudowane mikrofony wykorzystują unikatowy, opracowany przez LG algorytm eliminacji echa – potrafi on odróżnić głos uczestnika od dźwięków wirtualnych i pochodzących z otoczenia.

Zaawansowany technologicznie GP9 może pełnić funkcję

Fot. LG

Fot. LG

odrębnej karty dźwiękowej, cenionej przez wielu miłośników gamingu. Oprócz pobierania profesjonalnie dostrojonych ustawień EQ za pośrednictwem towarzyszącej aplikacji rozwiązanie daje opcję udostępniania innym własnych ustawień fonii dla konkretnych gier.

 

LG UltraGear posiada certyfikację Hi-Res Audio, która gwarantuje niedoścignioną jakość dźwięku. Dzięki wyższym częstotliwościom próbkowania Hi-Res Audio pozwala uzyskać bogatsze, pełniejsze brzmienie. GP9 wynosi parametry działania urządzenia na zupełnie nowy poziom. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu przetwornikowi Hi-Fi Quad DAC (ES9038PRO) – zaawansowanej technologii zwykle spotykanej tylko w sprzęcie audio z najwyższej półki2. Po podłączeniu do komputera głośnik uwalnia pełen potencjał przetwornika Hi-Fi Quad DAC – doskonały dźwięk, zapewniający jeszcze bardziej realistyczne wrażenia.

Fot. LG

Każdy aspekt potężnego, a zarazem kompaktowego głośnika LG został zaprojektowany z myślą o potrzebach uczestników gamingu. Prosta obudowa o uniwersalnej stylistyce jest przyjemna dla oka, a jednocześnie nie rozprasza podczas wirtualnej rywalizacji. Przyciski sterujące w nowym modelu umieszczone u góry ułatwiają błyskawiczną zmianę ustawień mikrofonu, głośności i trybu dźwięku. Głośnik wyposażony został również w możliwość konfiguracji oświetlenia RGB, które potrafi emitować nawet 16,8 miliona kolorów. Tworzy w ten sposób jeszcze bardziej immersyjne środowisko i zapewnia graczom wyjątkowe doznania.

Dzięki różnorodnym opcjom łączności m.in. kablowi optycznemu i USB-C wszechstronny GP9 jest kompatybilny z komputerami PC oraz konsolami3. Użytkownik może także wybrać technologię bezprzewodową – łączyć się z laptopami, tabletami bądź smartfonami przez Bluetooth, doceniając uniwersalny charakter głośnika i jego wyjątkowe parametry podczas słuchania muzyki lub oglądania treści wideo.

UltraGear utrzymany jest w spójnej, jednolitej estetyce. Został zaprojektowany tak, aby zmieścić się między nóżkami podstawy monitora. Doskonale komponuje się zatem z szybkimi monitorami gamingowymi LG UltraGear. Jednak model GP9 równie dobrze pasuje do dowolnego wyświetlacza. Jego „taktyczne” czarne, matowe wykończenie i dyskretne metalowe elementy znakomicie prezentują się w zestawieniu z każdym urządzeniem w dowolnym pomieszczeniu.

Głośniki powstają zgodnie z zasadami odpowiedzialnej produkcji. Odzwierciedla to konsekwentne zaangażowanie LG w ochronę środowiska, co potwierdza certyfikat Eco-Product przyznany przez szwajcarskie przedsiębiorstwo certyfikacyjne SGS Société Générale de Surveillance SA4.

 

Źródło LG Polska – Materiały Prasowe

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming