LifestyleNews

LEGO obiecuje usunąć uprzedzenia związane z płcią i szkodliwymi stereotypami ze wszystkich zabawek

-

2 min czytania
Duński producent zabawek LEGO zobowiązał się do tworzenia produktów i kampanii marketingowych wolnych od uprzedzenia płciowego i szkodliwych stereotypów. Przejście w kierunku bardziej progresywnego modelu biznesowego nastąpiło po tym, jak niedawne badanie ujawniło, że dzieci są poszkodowane zakorzenionymi stereotypami płciowymi.

LEGO zleciło opracowanie raportu, w którym przebadano około 7000 rodziców i dzieci w Chinach, Japonii, Polsce, Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Czechach. Wyniki badań wykazały, że istnieje realna potrzeba, aby społeczeństwo odbudowało postrzeganie, działania i słowa, aby wspierać twórcze umiejętności wszystkich dzieci.

Może cię zainteresować: Lamborghini i Lego połączyło siły, aby zbudować replikę Sián FKP 37 w skali 1:1

Raport wskazuje, że 71% chłopców martwi się, że zostaną wyśmiewani, jeśli bawią się zabawkami, które zwykle nie są kojarzone z ich płcią. Podobno 76% rodziców przedstawiało swoim synom klocki LEGO, ale tylko 24% rodziców zachęcało córki do zabawy klockami.

LEGO nie będzie już sprzedawać swoich produktów w oparciu o płeć. Tym samym usuwają wyrażenia takie jak „dla dziewczynek” lub „dla chłopców”, w nadziei na przekształcenie idei norm płci.

Testujemy wszystko na chłopcach i dziewczynach, włączając w to więcej kobiecych wzorów do naśladowania. Naszym zadaniem jest teraz zachęcanie chłopców i dziewcząt, którzy chcą bawić się zestawami, które tradycyjnie postrzegano jako „nie dla nich”. Ciężko pracujemy nad tym, aby LEGO było bardziej integracyjne.

Powiedziała Julia Goldin, dyrektor ds. produktów i marketingu LEGO.

Czytaj też: Zorganizowana grupa złodziei klocków LEGO wpadła w ręce francuskiej policji. To Polacy

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Lifestyle