FilmHype

Lego prezentuje zestaw z R2-D2 w roli głównej

-

2 min czytania

Czy w całym science fiction jest inny droid, równie popularny co R2-D2? My uważamy, że nie i ogromnie się cieszymy, że LEGO stworzyło zestaw z nim w roli głównej.

Już wkrótce będziesz mógł odtworzyć prawie wszystkie przygody R2-D2 bez konieczności podróżowania do odległej galaktyki. LEGO wypuszcza swój największy i najbardziej jak do tej pory szczegółowy zestaw z R2-D2 w roli głównej. Zestaw będzie dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych firmy, jak i na stronie internetowej.

Ta daleka od nadwagi kulka mierzy 31 centymetrów wysokości, 20 centymetrów szerokości i 15 centymetrów głębokości. Posiada aż 2314 elementów do ułożenia. Jej rozmiar jest więc mniej więcej taki sam jak modelu R2-D2 z 2013 roku. Jednak dbałość o szczegóły w wersji z 2021 znacznie przewyższa wcześniejszy zestaw. Konstrukcja droida również jest znacznie lepsza, z dużo bardziej dopracowanym, zaokrąglonym, mniej niezgrabnym i dokładnym modelem. Jego funkcje obejmują między innymi wysuwaną środkową nogę, obrotową głowę i wysuwany peryskop, taki jak ten, który widzieliśmy w Imperium kontratakuje. Poza tym ma też ukryte narzędzia, w tym rękojeść miecza świetlnego ukrytą w tajnym schowku w głowie (taki sam jaki widzieliśmy w Powrocie Jedi).

Nowy zestaw będzie dostępny od 1 maja i zbiega się z 50. rocznicą powstania Lucasfilm Ltd.

Mieliśmy przyjemność tworzyć setki modeli inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami w ciągu ostatnich dwóch dekad. Skoro Lucasfilm obchodzi 50-lecie istnienia, uznaliśmy, że warto rzucić sobie wyzwanie i przesuwać granice tego, co jest możliwe dzięki klockom Lego, odtwarzając kochaną przez fanów postać z tak dużą szczegółowością, jakiej nigdy wcześniej nie osiągnęliśmy. Jesteśmy zachwyceni rezultatem. Mamy nadzieję, że nasi fani będą czerpać tyle samo radości z budowania zestawów, co my z ich projektowania.

Powiedział w komunikacie prasowym Jens Kronvold Frederiksen, kierownik kreatywny Lego Star Wars.

Model będzie dostępny w sklepie LEGO od 1 maja i będzie kosztował 899,99 zł.

Czytaj też: Najlepsze gry Pokemon w historii

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film