Gaming

Land of War The Beginning-20 min rozgrywki oraz data premiery

-

2 min czytania

Po długiej ewolucji gatunku i patentowania coraz bardziej figlarnych mechanik oraz trybów rozgrywki. Okazało się, że powrót do korzeni wciąż nadal jest atrakcyjny dla współczesnego dewelopera.

Land of War

Wspomniałem o tym specjalnie, ponieważ 27 maja 2021 roku na Steama trafi polska gra, która właśnie nawiązuje do staro-szkolnych FPS-ów(First Person Shooter). Mowa tutaj o grze Land of War The Beginning od polskiego studia MS Games. Co ciekawe twórcy mocno czerpią inspiracje z tytułów takich  jak Call of Duty 1, czy Medal of Honor.

Akcja tytułu osadzona jest w Polsce z okresu II Wojny Światowej. Główna oś fabularna owego fps-a przypada na okres z lat 1939-1944 (na czele kampanii wrześniowej). Wcielamy się w Piotra  Kowalskiego- żołnierza Wojska Polskiego, który po ataku najeźdźcy zostaje wrzucony w wir intrygi. Od której zależą losy Polski, a także i całego świata.

Gra jest co prawda debiutem polskiego studia MS Games, jednak udostępnione materiały poglądowe gry dają wiele do życzenia. Możemy przyczepić się do wielu aspektów gry, np: połowicznie sztuczny dubbing, kiepskie animacje eksplozji, toporny feeling poruszania się oraz katastroficzne Quick time eventy, które sztucznie zapełniają grę.

Dwadzieścia minut rozgrywki, umieszczone przez twórców na platformie YouTube, wzbudza lekkie zniesmaczenie wśród osób obserwujących ową produkcję. Gracze wskazywali negatywne aspekty gry między innymi: brak kluczowych animacji , drewniane AI(sztuczna inteligencja przeciwników), a także kiepski angielski dubbing. 

Nie wątpię, że gra jest dobrze zapowiadającym FPS-em. Pomimo braków wskazanych przez graczy, jestem pewien, że MS Games zaliczy dobry start, który pozwoli rozkręcić markę. Tytuł posiada solidny core gry, oferujący ciekawą rozgrywkę, z prawdziwie napisanym wątkiem, na podstawie zdarzeń historycznych. Grę otrzymamy w stu procentach spolszczoną, z pełną obsadą dubbingowa między innymi: Mirosława Zbrojewicza w roli narratora gry, a także legendarnego pana Jacka Rozeneka,  który użycza głosu głównemu bohaterowi Piotrowi Kowalskiemu

Jakie są wasze odczucia po obejrzeniu poniżej załączonego materiału ? Zachęcam was do dyskusji w komentarzach, pod artykułem.

Czytaj też:

„Tańczący z FPS-ami” – czyli 5 najlepszych retro FPS-ów wszech czasów

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming