Film

Labirynt z Davidem Bowie trafi znowu do kin

-

2 min czytania

Kultowa produkcja będzie świętowała 35 rocznicę premiery na ekranach kin.

Kultowy klasyk z 1986 roku, Labirynt, wyreżyserowany przez Jima Hensona, z udziałem Jennifer Connelly i Davida Bowiego, powróci do wybranych kin we wrześniu. Powrót do kin będzie zarazem sposobem na świętowanie 85 urodzin legendarnego twórcy Muppetów.

„Labyrint, jeden z naszych najczęściej zamawianych przez was tytułów, cieszy się ogromną i oddaną rzeszą fanów” – powiedział wiceprezes Fathom Events ds. relacji ze studiem, Tom Lucas. „Cieszymy się, że możemy wprowadzić produkcję The Jim Henson Company do kin a zwłaszcza z okazji jej 35. rocznicy powstania”.

Wyreżyserowany przez Hensona film, którego producentem wykonawczym był George Lucasa, Labyrint opowiada historię 16-letniej dziewczyny o imieniu Sarah (Jennifer Connelly) i jej podróży, aby uratować młodszego brata Toby’ego ze skomplikowanego labiryntu pod kontrolą Jaretha Króla Goblinów (David Bowie ). W momencie premiery film spotkał się ze średnimi recenzjami i zarobił tylko nieco ponad połowę swojego 25-milionowego budżetu. Jednak przez następne lata zachwycał kolejne pokolenia kinomanów.

W 2016 roku Nicole Perlman, współautorka Guardians of the Galaxy, została zaangażowana do napisania scenariusza do sequela Labiryntu, który miał wyreżyserować Fede Álvarez. W 2018 roku Álvarez wyjawił, że pierwsza wersja scenariusza jest już ukończona. Od tego czasu słuch o produkcji zaginął i nie wiemy czy możemy się spodziewać kolejnej odsłony przygód ze świata stworzonego przez Hensona.

Jak na razie nie wiadomo czy film pojawi się również w polskich kinach. Ale mamy nadzieję, że tak. Kina Helios od jakiegoś czasu pokazują stare filmy we wtorki w różnych lokacjach na terenie całego kraju. Trzymajmy więc kciuki.

Czytaj też: WhatsApp wprowadza funkcję znikających zdjęć i filmów

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film