MuzykaNews

FBI ujawniło akta dotyczące śmierci Kurta Cobaina

-

2 min czytania

Archiwalne dokumenty pokazują korespondencję FBI z osobami proszącymi o zbadanie śmierci frontmana Nirvany.

Nieco ponad miesiąc temu minęło 27 lat od tragicznej śmierci Kurta Cobaina, idola milionów ludzi na całym świecie. Według oficjalnych informacji, Cobain, który był silnie uzależniony od heroiny, w 1994 roku stawił się w klinice odwykowej. Po kilku dniach uciekł z niej i udał się do swojego domu, gdzie popełnił samobójstwo. Czy jednak na pewno tak wyglądała śmierć muzyka?

Kilka dni temu FBI upubliczniło swoje wcześniej zarchiwizowane rekordy związane z wokalistą Nirvany. Dziesięciostronicowy plik zawiera listy od dwóch osób. Prosiły one biuro o zbadanie samobójczej śmierci gwiazdy rocka w 1994 roku, wierząc, że brały w niej udział osoby trzecie.

Policja, która zajmowała się tą sprawą, nigdy nie traktowała tego poważnie jako morderstwa.

Napisała jedna z osób.

Drugi list, datowany na 24 września 2003 r., brzmiał tak:

Uważam, że w przypadku Kurta Cobaina mogła zostać popełniona wielka niesprawiedliwość […]. Piszę w nadziei, że pomożecie w walce o ponowne zbadanie śmierci pana Cobaina. Miliony fanów na całym świecie chciałyby, aby niespójności z nią związane zostały raz na zawsze wyjaśnione. To smutne, że można dopuścić do takiej niesprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych.

Akta FBI zawierają również kilka listów, które biuro odesłało do osób fizycznych. Informowali w nich, że FBI nie ma jurysdykcji do zbadania potencjalnego zabójstwa.

Aby FBI mogło rozpocząć dochodzenie w sprawie każdej otrzymanej przez nas skargi, muszą istnieć określone fakty wskazujące na naruszenie prawa federalnego w ramach naszej jurysdykcji śledczej.

Brzmiały odpowiedzi biura.

Plik zamyka faks wysłany do FBI przez firmę odpowiedzialną za serial dokumentalny Unsolved Mysteries, który wyemitował odcinek o Cobainie w lutym 1997 roku. Napisano w nim, że co najmniej jeden śledczy, jest przekonany, że oficjalne orzeczenie o samobójstwie było wydane dla sądu w pośpiechu.

Pełną dokumentację na temat Kurta Cobaina można znaleźć na stronie internetowej FBI .

Czytaj też: Zamiast ukąszenia wampira, ukłucie igły. W słynnym Zamku Drakuli można dostać szczepionkę

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Muzyka