News

W Warszawie ruszy darmowa linia autobusowa, która zawiezie mieszkańców prosto na szczepionkę

-

2 min czytania

Rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta, Karolina Gałecka, poinformowała, że od czwartku 28 stycznia 2021 roku uruchomiona zostanie linia specjalna o numerze 902. Autobus będzie dowoził do punktu szczepień na Stadionie Narodowym.

Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszyły w Polsce. Może i niepełną parą, może z kilkoma aferami, ale jednak ruszyły. Od 15 stycznia można zgłaszać chęć do zaszczepienia się na stronie rządowej. A jeśli jesteś osobą, która cierpi na choroby współistniejące, które kwalifikują do szybszego przyjęcia szczepionki, powinieneś zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który wystawi odpowiednie skierowanie. Należy przy tym jednak pamiętać, że bycie celebrytą lub politykiem, czy też jego rodziną lub znajomym nie jest chorobą współistniejącą.

Wymówek do niewzięcia udziału w programie szczepień może być wiele. Warszawscy seniorzy mogą jednak skreślić ze swojej listy tę pod tytułem “nie mam jak dojechać”. Wszystko dzięki ZTM Warszawa.

Linia 902 – Kurs na szczepienie

Warszawa uruchamia specjalną linię 902, dzięki której chętni na szczepienie seniorzy łatwo dotrą ze stacji metra Stadion Narodowy do punktu szczepień i rejestracji na PGE Narodowy. Specjalna linia kursować będzie co 20 minut. Pierwszy kurs zaplanowaliśmy na 28.01. o godzinie 7:20

Poinformowała na swoim Twitterze Rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta, Karolina Gałecka.

Przejazd linią ma być bezpłatny, a na przystankach pomocą pasażerom będą służyli informatorzy ZTM. Trasa lini nie jest jednak zbyt długa. Obejmuje pętelkę na przystankach METRO STADION NARODOWY – Sokola – J. Zamoyskiego – teren Stadionu Narodowego – Sokola – METRO STADION NARODOWY. Nadal jest to spore udogodnienie dla najstarszych, ponieważ prosto z metra zostaną bezpiecznie dowiezieni do punktu szczepień.

Miasto Warszawa jest bardzo zaangażowane w pomoc ludziom, którzy mogą mieć problemy z dotarciem na szczepionkę. Organizowane są między innymi transporty specjalistycznymi pojazdami dla osób niepełnosprawnych, czy też akcja „Wawa Taxi bez barier – szczepienia przeciwko Covid-19”. Więcej o ułatwieniach można przeczytać na stronie Urzędu Miasta.

Czytaj też: Rosyjska szczepionka przeciw HIV – czy to milowy krok w walce z wirusem?

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii News