AnimacjaFilm

Kultowa seria książek “Redwall” otrzyma ekranizację od Netflixa

-

2 min czytania

Redwall to jedna z najpopularniejszych serii fantasy w historii. Seria sprzedała ponad 30 milionów kopii  i jest określana mianem przytulaśnej wersji Władcy Pierścieni.

Autorem ekranizacji ma być Patrick McHale – najlepiej znany ze swojej animacji “Po drugiej stronie muru”. McHale napisze scenariusz do pełnometrażowego filmu, który opowie nam historię znaną z pierwszego tomu serii, noszącego tytuł Redwall.

Cała seria składa się z 21 części.

Netflix zapowiedział również stworzenie serialu, które będzie skupiał się na postaci Martina Wojownika.

Napisana przez Briana Jacques powieść nigdy nie otrzymała własnej pełnometrażowej ekranizacji. Autor kultowej serii zmarł w 2011 roku.

„Nie możemy być bardziej zachwyceni, mogąc ogłosić tę umowę” – mówi Ben Horslen, wydawca z Penguin Random House Children’s. „Te niezmiennie popularne historie zostały wyryte w sercach milionów czytelników i cieszymy się, że możemy współpracować z Netflixem, aby pokazać  ukochane postacie na ekranie, aby rodziny na całym świecie mogły się nimi cieszyć”.

Netflix w ostatnich miesiącach coraz mocniej inwestuje w animacje. Dość wspomnieć, że w zeszłym roku aż dwie produkcje z ich portfolio otrzymały nominacje do Oscara w kategorii Najlepsza Animacja.

Nie znamy jeszcze szczegółów kiedy pierwsza odsłona Redwalla miałaby się pojawić na Netflixie, ale możemy strzelać, że będzie to końcówka 2022 albo początek 2023 roku.

Niestety w Polsce zdobycie wszystkich odsłon powieści o Redwall jest niemalże niemożliwe. Szczerze mówiąc nie jestem pewien czy wszystkie 21 tomów (22 część nie została ukończona w związku ze śmiercią autora) zostało przetłumaczone na nasz język.

W Polsce pierwsze część została przetłumaczona na Bitwa o Redwall. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem – radzimy się spieszyć. Mam uczucie, że w najbliższym czasie może być trudno, abyście położyli swoje łapy na książkach.

Czytaj też: Znamy datę premiery Sonic the Hedgehog 2. Czy pojawi się w nim Tails?

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Animacja