ArtyściNews

Komik Eddie Izzard, “Od teraz chcę tylko pracować w trybie dziewczyny”

-

2 min czytania

Eddie Izzard to ikona środowiska LGBTQ+, on sam zawsze określał swoją płeć jako płynną. Zresztą jeden z jego lepszych występów „Dress to Kill” wykonywał w damskich ubraniach i określał siebie jako „gender fluid”.

Podczas wywiadu dla Sky Arts w programie „Portrait Artist of the Year” komik Eddie Izzard poprosił, aby od teraz mówić do niej per ona/jej. Teraz ze względu na to, że jest to językowo i społecznie możliwe przeszedł na żeńskie zaimki osobowe. Oficjalne ogłoszenie zmiany zaimków ma na celu pomóc ludziom określanie siebie i swojej seksualności.

Staram się robić rzeczy, które uważam za interesujące i to jest pierwszy program, w którym zapytałem, czy mogę być określany jako ona i jej. Mały okres przejściowy – swierdza Eddie.

Na pytanie Curtisa Holdera o to, jakie to uczucie zmienić sposób określania siebie Izzard odparła.

Cóż, to wspaniałe uczucie, ponieważ ludzie po prostu zakładają, że znają mnie z wcześniej, ale ja jestem zmienny pod względem płci. Od teraz chcę tylko pracować w trybie dziewczyny.

Eddie Izzard nie tylko jest znana jako komik, ale występowała w takich filmach jak Ocean’s Twelve, Ocean’s Thirteen i serialu The Riches. Od dawna także jest zaangażowana w Brytyjskim środowisku LGBTQ+. Otwarcie też mówiła o swojej płci i jej zmianie. Social media, bardzo pozytywnie zareagowały na tę zmianę. Pisarka Ella Dawson tak napisała na swoim Twitterze:

`Tak się cieszę, że jako dziecko przedstawiono mi standup Eddiego Izzarda. Nauczyła mnie tak wiele o dziwności i płynności prezentacji płci w wieku, w którym naprawdę potrzebowałem tego zobaczyć. „Dressed to Kill” to jednen z moich ulubionych odcinków specjalnych, który stale cytuję z rodziną.

Wspomniałem wcześniej standup Eddie Izzard o nazwie Dress to Kill. Ubrana w sukienkę, na obcasie, dała jeden ze swoich najlepszych występów w mieście, które jest stolicą LGBTQ+, czyli San Francisko. Przez godzinę rozkłada na czynniki pierwsze, historię europy, wojny i transgender. Wiem, że dziwnie to brzmi, ale naprawdę warto posłuchać.

Czytaj też:Gwiazda Juno i Beyond: Two Souls Elliot Page ogłasza, że jest osobą transpłciową.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Artyści