GamingNews

Kolejny tydzień, kolejne darmówki od Epic Games Store

2 min czytania

Jak co tydzień przybliżamy wam najnowsze, darmowe gry dostępne na platformie Epic Games Store. Jak zwykle jest nieźle.

W zeszłym tygodniu tak pisaliśmy o Rage 2, czyli dużej, darmowej gry dostępnej od dziś w Epic Games Store:

…Rage 2 – produkcja powstała z połączenia sił ID Software (gunplay) i Avalanche Studios (silnik i budowanie otwartego świata). Nie spodziewajcie się po tym tytule wiele, jeśli chodzi o fabułę. To typowy, prosty i przewidywalny kaseciak z okresu wypożyczalni kaset wideo. Warto jednak w niego zagrać. Po pierwsze – nie bierze siebie na serio, po drugie – gunplay! Jeśli graliście w nowe gry z serii Doom, to wiecie czego się spodziewać. Strzelanie sprawia ogromną przyjemność i rozgrywka jest bardzo szybka. Na dodatek wzmocnione jest to przez dodanie do gry wielu dodatkowych umiejętności czy fajnych broni. Moim osobistym faworytem jest rewolwer strzelający kulami które, po pstryknięciu palcami, wybuchają.

Jeśli szukacie typowego odmóżdżacza, z szybką i bardzo płynną rozgrywką, to nie możecie trafić lepiej. Avalanche Studios znani są z tworzenia ogromnych i pięknych światów, a ID Software to ojcowie gier FPS, Rage 2 jest więc, pod tym względem, mariażem idealnym.

Drugą grą, dostępną w tym tygodniu, jest Absolute Drift: Zen Edition. Jest to bardzo przyjemna gra samochodowa, w której na czas i punkty będzie pokonywać trasy oparte na precyzji, sztuczkach i drifcie.

Na szczególną uwagę, w Absolute Drift, zasługuje minimalistyczna oprawa wizualna, design i ilość poziomów, model jazdy i przyjemny dla ucha soundtrack, który nigdy się nie nudzi. Wbrew pozorom to idealna gra do zrelaksowania się po ciężkim dniu w pracy. Muszę Was jednak ostrzec. Może się zdarzyć, że uruchomicie tylko na chwilę, która zmieni się w kilka godzin. Jak wejdziemy w trans, zwłaszcza na słuchawkach, to ciężko się od tego tytułu oderwać. Jak wam się spodoba, to od niedawna dostępna jest do kupienia nowa gra studia Funselektor Labs Inc, Art of Rally. Działa ona na bardzo podobnych założeniach, skupiając się tym razem na rajdach.

czytaj też: Wybuch zarazy zombie już niedługo w Warzone

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming