EsportsMuzyka

Kolejny celebryta inwestuje w Esport

-

2 min czytania

Post Malone młoda gwiazda hip-hopu zainwestowała w Envy Gaming.

Młody rapper znany z utworów „Rockstar” i „Psycho” inwestuje w esport. Jak na razie wiemy tylko, że zakupił część udziałów w drużynie. Nie wiadomo jednak jak dużo. Nie podano do wiadomości czy stanie się on ambasadorem marki i jej trzech gałęzi Team Envy, Dallas Empire, Dallas Fuel.

Dzięki temu zakupowi Malone stał się współwłaścicielem drużyny CS:GO. Dla przypomnienia trenerem EG jest obecnie Jakub “kuben” Gurczyński (były zawodnik, a obecnie trener CS). Niedawno kontrakt z drużyną podpisał też nasz inny rodzimy gracz Michał “MICHU” Müller.

Na temat inwestycji sam Post Malone powiedział:

Wychowałem się w Teksasie, graczem byłem całe życie, więc czułem, że to właściwa droga. Od zawsze chciałem być częścią tego, aby włączyć gaming do świata profesjonalnego sportu, wiec to, co robi Envy u mnie w mieście to doskonała okazja.

W zeszłym miesiącu Envy Gaming mianowało Adama Rymera (m.in. starszy wiceprezes do spraw platform cyfrowych w Universal Pictures) swoim nowym dyrektorem generalnym. EG rozpoczął rónież współpracę z Vindex (kompleksowe eventy esportowe) po przejęciu przez firmę Belong Gaming Arenas (największa arena w Wlk. Brytanii). Cała operacja ma za zadanie przenieść obiekty esportowe do północnego Teksasu.

Cieszy nas bardzo, że artyści i gwiazdy sportu inwestują w esport. Problemem jednak jest to, że po pierwszej wiadomości nic potem się nie dzieje. Jest inwestycja, ale co dalej? Wygląda na to, że artyści i sportowcy używają esportu jako nowego pola do pozyskania fanów. Mamy nadzieję, że w tym wypadku sprawa będzie miała się inaczej. Poczekajmy na rozwój sytuacji.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports