Gaming

Kolejne nowości w świecie Minecraft! Mojang przechodzi sam siebie!

-

3 min czytania

Czasami eksplorowanie podziemi w grze Minecraft stawało się bardzo monotonne, co zniechęcało graczy do dalszych przygód. Na szczęście twórcy postanowili to zmienić, prezentując potężne nowości!

Tym razem studio Mojang opublikowało krótki materiał wideo poświęcony kolejnej nowości. Mowa tutaj o darmowej aktualizacji, pt. Caves & Clifs. Nowy update zaskakuje! Poniżej dowiecie się co w znajdziecie w tak dużej aktualizacji.

Chowajcie klocki Lego!

Mojang przekonuje nas, że najbliższa aktualizacja będzie wielkim przedsięwzięciem i chce udowodnić to społeczności. Twórcy postanowili podzielić dodatek na dwie duże części. Bonusowa zawartość będzie zawierać bardzo dużo nowości. Przede wszystkim unikatowe stworzenia i zmiany w generowaniu kwadratowego świata. Do gry zostaną również dodane nowe bloki, których — jak podają twórcy, będzie aż 91!

Cooper Power!

Na portalu Youtube, twórcy udostępnili krótki materiał wideo, przedstawiający część aktualizacji Caves & Clifs, w której znajduje się pierwsza paczka bloków. Wyróżniającym materiałem spośród wszystkich bloków jest miedź oraz meta, które możemy użyć do skonstruowania, np: piorunochronu czy miedzianego dachu. Poza tym, klocki z tego materiału będą zmieniać kolor, emitując wrażenie starzenie się materiału.

Ulepimy dziś bałwana?

W grze spotkamy także ,,śnieżny puch”, w który gracz będzie miał przyjemność się zapaść, ale także urozmaici to rozgrywkę multiplayerową. W materiale ukazano również nowe warianty złóż. Nie będą generowane tylko w jeden sposób, czyli bezpośrednio na blokach, ale także w postaci łupków lub kryształów. Tego typu rudy znajdziemy tylko i wyłącznie w najniższych poziomach jaskiń. Ruda po przetopieniu nie będzie miała szczególnej wartości, tak jak węgiel, żelazo czy diamenty.

Roślinność z tajemniczego ogrodu

Dodatek Caves & Clifs wzbogaci naszą grę o elementy bloków dekoracyjnych i roślinnych, tj. mimoza, która posiada charakterystyczną mechanikę. Z tych roślin będziemy mogli korzystać jak z platform, po których gracze będą mogli skakać. Jednak w tym wszystkim kij ma dwa końce – po chwilowym skoku na jeden z liści, pod wpływem ciężaru gracza, roślina się przechyla.

Będziemy informować was  o nowościach w tym dodatku na bieżąco.

Pierwsza część dużego dodatku jaskiń i klifów- do gry będzie dostępna już tego lata,  prawdopodobnie na wszystkich platformach jednocześnie.

Czy jesteście podekscytowani nadchodzącą zawartością? Podzielcie się waszymi opiniami w komentarzach.

Czytaj też: Dying Light 2: Stay Human – Pokaz od Techlandu już jutro! Sprawdź!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming