GamingNews

Kolejna odsłona The Division będzie darmowa

-

3 min czytania

Ubisoft ponownie wkracza na arenę gier free to play, tym razem z Tom Clancy’s The Division. Czy podzieli los Hyper Space?

Raczej nie podzieli. The Division, sygnowane imieniem pisarza Toma Clancy’ego, to silniejsza marka niż nieznane wcześniej Hyper Space. Nie dość, że ludzi przyciąga nazwisko autora Polowania na Czerwony Październik, to i sam styl rozgrywki jest znacznie bardziej absorbujący. Podczas gdy szybko zapomniana darmówka Ubisoftu to do bólu standardowe battle royale, The Division w obydwu odsłonach to naprawdę dobre klony Diablo, które zapewniają naprawdę sporo ciekawej rozgrywki i są znacznie bardziej urozmaicone, niż ciągłe bieganie i skakanie po dachach.

Kolejna odsłona The Division będzie darmowa

fot by Ubisoft

W dzisiejszym poście Ubisoft podzielił się planami na dalszy rozwój marki. O książce i filmie z Jake’iem Gyllenhallem i Jessicą Chastain wiemy już od jakiegoś czasu. Nowością jest wersja mobilna, The Division Mobile i nowy projekt, The Division Heartland. Forma, jaką przyjmie wersja mobilna, może być dowolna -strategia, karcianka czy cokolwiek innego. Znacznie ciekawszy jest Heartland. Będzie to gra na pecety i konsole, oparta na modelu free to play. Tworzy ją studio Red Storm, które część z was może pamiętać jako twórców rewelacyjnych gier taktycznych z serii Tom Clancy’s Rainbow Six.

Kolejna odsłona The Division będzie darmowa

fot by Ubisoft

Pierwsze co przychodzi na myśl, czym może być Heartlands, to oczywiście battle royale. Po sukcesie Fortnite, Call of Duty Warzone czy Apex Legends każdy chciałby mieć swoją maszynkę do robienia pieniędzy. Co prawda Ubisoft już raz próbował, ale, jak wspomniałem wcześniej, świat Toma Clancy’ego ma znacznie większą siłę przyciągania i pasuje do umiejscowienia w nim gry tego typu.

Może to być jednak coś kompletnie innego. Zwróćcie uwagę, że tytuł jest sygnowany ”A Ubisoft Original’. Bardzo przypomina to EA Originals. Pod taką nazwą wydawane są gry mniejsze i niezależne, nastawione bardziej na fabułę i atmosferę niż rozbuchaną akcję bez większego celu. Może to oznaczać grę survivalową. Mają one znacznie inne tempo i pozwalają na konsekwentne przedstawianie fabuły, a gry battle royale tego w takim stopniu nie potrafią. Również nazwa i umiejscowienie akcji gry w amerykańskich terenach wiejskich bardziej pasują do tego typu produkcji.

Data premiery planowana jest na przełom roku 2021 i 2022, a czym jest The Division Heartlands i The Division Mobile dowiemy się zapewne podczas tegorocznego E3, który tym razem odbędzie się tylko online.

czytaj też: 18 000 eksponatów z muzeów z całego świata są dostępne do samodzielnego wydruku 3D

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming