Gaming

Kod źródłowy do Wiedźmina i Cyberpunka dostępny do kupienia na rosyjskiej aukcji

-

2 min czytania

Hakerzy sprzedadzą ci kod źródłowy do Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 za 7 milionów dolarów. Wszystko na rosyjskiej aukcji

O tym, że CD Projekt RED padło ofiarą hakerów informowaliśmy kilka dni temu. Teraz historia nabrała rozpędu.

Jeśli jeszcze niedawno myśleliście, że informacja o wykradzionym kodzie źródłowym gier RED-ów to ściema,  teraz mamy na to dowody. Hakerzy postanowili wypuścić do sieci pełny kod źródłowy GWINT-a jako mał przedsmak.

Pozostałe kody źródłowego, które oferują złodzieje to Wiedźmin 3 RTX i Cyberpunk 2077. Oba kody możecie kupić na rosyjskiej aukcji, która odbywa się na forum Exploit. W ramach aukcji możecie kupić kody, ale również dokumentację firmy odnośnie ich działu inwestycji, HR-u i finansów.

Jak donoszą pracownicy firmy – hakerzy próbują zaciągać pożyczki na ich dane, które zdołali wykraść CD Projektowi.

Aby wziąć udział w aukcji musicie wpłacić zaliczkę o wysokości 0,1 BTC – czyli około 16 tysięcy złotych. Cena wywoławcza za pełen pakiet plików to 1 milion dolarów. Jednak jeśli nie chcecie bawić się w aukcję jest też opcja „Kup Teraz”. Wystarczy, że wyłożycie 7 milionów dolarów.

Aukcja ruszyła niecałe trzy godziny temu. Cała transakcja ma zostać przeprowadzona przy użyciu bitcoinów, które dzięki Elonowi Muskowi są ostatnio na językach wszystkich.

Najgorsze dla przeciętnego gracza, jest to, że cała akcja spowoduje opóźnienia w aktualizacjach Cyberpunka 2077, jak i w przypadku premiery Wiedźmina 3 RTX.

Kod źródłowy Gwinta jest dostępny w różnych częściach sieci, ale REDzi nie próżnują i starają się kasować każdą kolejną kopię bez sekundy zwłoki.

Szefowie polskiej firmy zapowiedzieli lokalne śledztwo, aby dotrzeć do złodziejaszków i odkryć w jaki sposób byli w stanie przejąć kontrolę nad ich kodem.

Aktualizacja Cyberpunka 2077, która miała trafić do nas w lutym ma opóźnioną premierę. Póki co nie wiemy na kiedy.

Czytaj też: Pedro Pascal i Bella Ramsey zagrają w adaptacji The Last of Us

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming