Esports

Kobieca gwiazda e-sportowej sceny “Call of Duty: Mobile” Sol zamordowana przez innego zawodnika

-

2 min czytania

Ingrida Oliveira Bueno da Silva, lepiej znana jako Sol z zespołu FBI E-Sports, została zamordowana przez Guilherme Alvesa Costę, znanego jako Flashlight, również profesjonalnego e-sportowca.

Do zabójstwa doszło w poniedziałek  22 lutego. Jak donoszą brazylijskie media, Sol została zamordowana przy użyciu noża, który później został odnaleziony w domu Flashlighta w Piritubie, w północnym Sao Paolo.

Magazyn R7 donosi, że Flashlight przyznał się do popełnienia przestępstwa 30 minut po tym, jak do niego doszło.

Według śledztwa Flashlight poznał Sol online. Morderstwo zaplanował wcześniej. Policja zarekwirowała telefon komórkowy i pamiętnik, w którym zapisywał, w jaki sposób pozbawi dziewczynę życia.

„Nie jestem chory psychicznie” – miał powiedzieć Flashlight w momencie aresztowania. Spytany o powód zabójstwo miał stwierdzić, że po prostu chciał to zrobić. Morderca opublikował zdjęcia swojej ofiary na WhatsAppowych grupach.

Tragedia na scenie e-sportowej Call of Duty: Mobile

Sol miała 19 lat i był zawodniczką w Call of Duty: Mobile. Jej kariera zawodnicza dopiero się rozpoczynała. Na instagrama jej zespołu FBI E-sport możemy znaleźć wspomnienie dziewczyny.

Była niezwykłą osobą, o której będziemy pamiętać każdego dnia, kiedy wschodzi słońce, każdego dnia gdy słońca muska naszych ciał, za każdym razem gdy spojrzymy na słońce, będziemy o niej myśleć.

Według danych statystycznych z 2018 roku w Brazylii co dwie godziny ginie kobieta. W 2018 w tym kraju było łącznie 4519 ofiar płci żeńskiej.

W oficjalnym oświadczeniu Gamers Elite, klan Flashlighta, wyjaśnili, że gracz „wysłał wideo w grupie organizacji, w którym chwalił się, że zabił kobietę”.

Stworzona przez Karolla „Byttena” organizacja Battle Girls organizuje bezpłatne mistrzostwa dla graczy, którzy nie posiadają sponsoringu. Sol brała udział właśnie w tych mistrzostwach ze swoją drużyną.

Czytaj też: Call of Duty walczy z teamkillerami

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Esports