GamingMobile GamingNews

Knights of the Old Repiublic – wersja mobile już jest

-

3 min czytania

Star Wars: Knights of the Old Republic II jest już dostępne na telefony z Androidem i systemy iOS. Minęło 16 lat od premiery tej gry na XBoxa w 2004 roku.

Już teraz w drodze o pracy możesz podążać drogą wygnańca, chociaż nie tylko wtedy. Wersja mobilna oferuje wiele możliwości grania w tym kiedy udajesz że pracujesz. Gra stworzona przez Obsydian Entertainment teraz dostępna na urządzenia mobilne zbiera pozytywne recenzje, a to jest to możliwe dzięki Aspyr Media. Tak jak i poprzednią część o nazwie Knights of the Old Republic, zwaną popularnie KOTOR, przygotowało to samo studio.

Pierwsza część pojawiła się na komputerach PC w 2003 roku, a właśnie dzięki Aspy Media, rok później, dostosowano grę pod Mac OS. Dodatkowe dziesięć lat zajęło wydanie gry w wersji mobilnej na androida i iOS. Czasem uznaje się KOTOR za następcę Baldur’s Gate czy Neverwinther Nights, oczywiście obie od studia BioWare.

Akcja gry toczy się cztery tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z oryginalnej trylogii. Ta pierwsza część przypadła do gustu zarówno graczom, jak i krytykom za doskonałą historię i złożone postacie. Część druga stworzona przez Obsydian na zlecenie BioWare dzieje się pięć lat po wydarzeniach ze swojej poprzedniczki. Protagonistą serii jest Rycerz Jedi wydalony z zakonu i wrzucony w wir wydarzeń związanych z upadkiem Republiki i intrygi Sithów chcących zniszczyć Jedi.

Znowu to samo?

Zdawałoby się, że już znamy ten scenariusz. Jednak gra koncentruje się raczej na moralnych wyborach bohatera niż na politycznych rozgrywkach. Dowiadujemy się o tym od Krei, niewidomej użytkowniczce mocy, która nas wspiera. Mówi nam ona, że nasze wybory będą miały wpływ na to, którą ścieżką mocy pójdziemy, Ciemną czy Jasną.

Pierwsza część KOTOR uznano za jedną z najlepszych gier w świecie Star Wars. Pomimo że nie jest to rozbudowana franczyza, bo posiada zaledwie dwie odsłony, przypadła graczom bardzo do gustu. Co więcej, było to zapowiedzią do kolejnej gry science fiction od BioWare, a mianowicie Mass Effect. Zapowiedź piątej części z serii mogliśmy zobaczyć na tegorocznych Game Awards. Wiemy, że BioWare do Mass Effect 5 zatrudnia sprawdzoną ekipę.

Skoro nie dostaniemy nowego KOTOR’a to miło, że przynajmniej w tego starego możemy pograć w zasięgu ręki. Jak na razie nie zapowiada się, że powstanie kolejna część. Jeśli nie jesteście zwolennikami grania na smartphonie, to nie pozostaje nic innego jak ściągnąć wersję na PC. Zdecydowanie warto.

Czytaj też: Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, wrażenia z wczesnego dostępu Baldurs Gate 3.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming