MerchNewsSerial

Klocki pełne easter eggów – nowy zestaw LEGO z serialu Przyjaciele

-

2 min czytania

Po wielkim sukcesie zestawu z jedną z najbardziej znanych kawiarni na świecie, LEGO ponownie wypuszcza coś dla fanów serialu Przyjaciele. Dzięki nowemu zestawowi będziecie mieli komplet najważniejszych miejsc z tej produkcji.

Przez kilka ostatnich lat katalog duńskiego producenta klocków wzbogacił się o kilka bardzo znanych marek. Do Star Wars, Marvela i DC Comics dołączyli bohaterowie ze Stranger Things, Simpsonów czy Przyjaciół właśnie.

Central Park, bo tak nazywa się zestaw, przedstawia jedno z najsłynniejszych miejsc w historii tego serialu – kawiarnię, czyli jedno z miejsc, gdzie bohaterowie serialu spędzają najwięcej czasu. Został on bardzo gorąco przyjęty przez zarówno pasjonatów klocków, jak i fanów serialu. Nawet dziś jest to jeden z najbardziej dokładnych modeli, w którym twórcy upchali przeogromną ilość detali i easter eggów.

Miał to być jedyny zestaw z Monicą, Rachel, Joey’em i resztą ferajny. Dzisiaj jednak LEGO zaskoczyło wszystkich i ujawniło najnowszy model z ich linii Creator, The Friends Apartments. Nie mylą was oczy – nie jedno, a obydwa mieszkania najbardziej lubianych bohaterów lat 90-tych będą miały szansę znaleźć się na półkach klockowych konstruktorów. Na dodatek jest bardzo sprytnie połączony dobrze znanym korytarzem.

Jak widać na załączonych obrazkach najnowszy zestaw ponownie będzie pełen różnych detali i odniesień do najbardziej znanych odcinków serialu –  jest pies, canoe, kurczaki, indyk i wiele innych. Tak, jak przy okazji kawiarni, znowu można się pozachwycać inżynierią. W naprawdę małym rozmiarze udało się zmieścić aż tyle elementów, że całość bardzo przypomina mini wersje planów zdjęciowych. Co zresztą widać w dodatkowych lampach filmowych, które można przymocować w odpowiednich miejscach.

Zestaw The Friends Apartments dostępny będzie w sprzedaży już 1 czerwca tego roku. W oficjalnym sklepie LEGO kosztować będzie on 700 złotych. My jednak polecamy poszukać go w innych sklepach. Tak, jak zawsze, sceny LEGO są znacznie zawyżone.

czytaj też: Prokuratorzy generalni wzywają Facebooka, aby nie tworzył Instagrama dla dzieci

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Merch