ArtsyNewsSerial

Kevin Smith robi nową animację He-Man, a Mattel bierze się za zabawki

-

2 min czytania

Pamiętam, kiedy He Man był obok G. I. Joe jedną z najpopularniejszych zabawek. W Polskich sklepach można było dostać wielkie zestawy takie jak zamek Szkieletora czy statek kosmiczny He-Mana.

Jasne jest, że firmy starają się zwiększyć zyski i próbują na nowo zaszczepić miłość do swoich najlepszych produktów. Widać to przede wszystkim w kinie, kiedy nowe pokolenie filmowców dorasta. Tworzą nowe wersje filmów, na których się wychowali. Oprócz tego mamy ludzi, którzy od zawsze byli związani z fandomem, a idealnym tego przykładem jest Kevin Smith.

Ten reżyser, scenarzysta i aktor zrobił kilka naprawdę dobrych filmów oraz parę słabych, ale jeśli byłeś nastolatkiem w latach 90 to pewnie znasz “Szczury z Supermarketu” (ang. Mallrats), “Sprzedawcy” (ang. Clerks)  czy “W pogoni za Amy” (ang. Chasing Amy). W filmach tych bardzo często nawiązywano do popkultury. Teraz Kevin Smith zdecydował się połączyć siły z Netflixem i stworzyć nową wersję He-Mana.

Wraz z nową serią i doskonałym nazwiskiem odpowiedzialnym za film, Mattel postanowił stworzyć nową serię zabawek. Okazuje się, że zabawki, albo raczej figurki z seriali i filmów nie tylko są kupowane przez dzieci, ale także kolekcjonerów. Jest to niewiarygodnie duży kawałek biznesu dla firm, czego przykładem może być fakt, że niedawno figurka Geralta została wyceniona na 1800PLN.

Pamiętajmy jednak, że He-Man ma już ponad czterdzieści lat. Aby trafił do młodszej części widowni, musi przejść diametralne zmiany, tak jak zrobiła to She-Ra. Nowe figurki z serii, wyglądają naprawdę dobrze. Kot bojowy prezentuje się doskonale w swoim czerwonym pancerzu, a książę Adam dalej jest dopakowany jak bohater filmu z lat 80.

Fot. Mattel

Fot. Mattel

Jedyne, do czego mogę się przyczepić na zdjęciach dostarczonych od Mattel to, że Evil-Lyn zatraciła się w Cosplayu. Przypomina teraz postać z Avatar: Legend of Korra niż mroczną czarodziejkę.

Czytaj też: Ekskluziwy na PlayStation nie będą już ekskluzywne. Niedługo hity od Sony trafią również na PC

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Artsy