FilmKultura

Kevin Feige potwierdza, Deadpool 3 powstanie i będzie częścią uniwersum Marvela

-

2 min czytania

Deadpool dotąd żył w dziwnym zawieszeniu. Niby był częścią X-Menów, ale tak nie do końca. Niby mówiono, że może być częścią MCU, ale tak nie w stu procentach. Teraz wiemy już na pewno – Deadpool 3 będzie oficjalnie w tym samym uniwersum co Avengersi.

Wydawać się mogło, że Deadpool to porażka. Przynajmniej kilka lat temu. Po tym, jak twórcy X-Menów zarznęli postać, a 20th Century Fox zdecydował, że solowy film o świrowatym superbohaterze nie może się opłacić, wydawało się, że to koniec. Jednak wystarczył jeden mały przeciek, zachwyt internetu i Deadpool zmartwychwstał. Dostał troszkę pieniążków, kreatywną wolność i możliwość wykliknania ludzi i bum – poszło całkiem nieźle.

Po zakupie 20th Century Fox przez Disneya nie mogliśmy mieć jednak pewności czy Deadpool utrzyma swój rating R. Czy w ogóle otrzyma dalsze części albo czy stanie się ocenzurowaną wersją Deadpoola stworzoną z myślą o Myszce Miki. Ostatecznie stało się coś wspaniałego.

Deadpool 3 powstanie, będzie R-Rated i będzie częścią MCU. Kilka dni temu dziennikarz Collider rozmawiał z Kevinem Feige na temat nadchodzącej premiery WandaVision. W trakcie rozmowy Feige wyjawił, kiedy ruszą zdjęcia do trzeciej części hitu z Ryanem Reynoldsem no i to, że produkcja będzie częścią uniwersum Marvela.

Za scenariusz trzeciej części będą odpowiadać siostry Lizzie Molyneux-Loglin i Wendy Molyneux we współpracy z Reynoldsem. Jednak prace nad trzecią częścią Deadpoola ruszą dopiero w 2022 roku.

„Będzie miał Rating R i obecnie pracujemy nad scenariuszem, a Ryan nadzoruje scenariusz… W tym roku nie zaczniemy zdjęć. Ryan jest bardzo zajętym i odnoszącym sukcesy aktorem. Mamy już kilka rzeczy, które  ogłosiliśmy i które musimy teraz zrobić, ale to ekscytujące, że prace ruszyły” wyjawił Feige.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film