AnimeGamingNews

Pokemon Company zapowiada nową gamę kart kolekcjonerskich, z okazji 25-lecia marki!

-

4 min czytania

Kolekcjonerzy kultowych kart z serii Pokemon zacierają ręce! Z okazji 25 urodzin marki Pokemon, spółka Pokemon Company postanowiła wyprodukować gamę specjalnych kart kolekcjonerskich, poszerzających ówczesną generację.

Pokemon Celebration  to nowa seria urodzinowa, wzbogacająca aktualną serię kart, które już niebawem trafią do stacjonarnych sklepów. Czym charakteryzuje się nowe rozszerzenie? Przede wszystkim odmienną stylistyką graficzną. Unowocześnione talie będą zawierać 25 nowych kart. Każda z talii zostanie zaprojektowana przez 25 japońskich artystów i grafików.

Jak podaje portal Kotaku, cztery karty występujące w celebracyjnej talii to odświeżenie wybranych z poprzedniej generacji kieszonkowych stworków. Otrzymały one zremasterowaną grafikę i umiejętności adekwatne do współczesnego standardu gry karcianej. Poniżej przedstawiamy tweeta:

Co więcej, to nie koniec nowości przygotowanych przez Pokemon Company. Według oficjalnych screenów i informacji firma przygotowała dziewięć kolekcjonerskich pakietów, które charakteryzują się wyjątkowym opakowaniem oraz zaskakują ilością dołączonych kart:

Każdy z powyższych pakietów będzie miał odrębną datę premiery, czyli część pojawi się 8 października, a kolejna 22 października. Dodatkową małą gratką dla kolekcjonerów kart jest powrót kultowego pokemona, który obecnie można spotkać tylko w pierwszej generacji serii kart. Chodzi tutaj o Charizarda, który (dzisiaj) wart jest kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Jeżeli nie wychowałeś się pod koniec lat 90 XX wieku, to zapewne nie wiesz, że pierwsza generacja kart pokemon została stworzona w 1999 roku, z równoczesną emisją kultowego, pierwszego sezonu serialu animowanego. W Polsce, wielu fanów pamięta czasy, kiedy to zbieranie tazosów, naklejek, figurek pokemon oraz oglądanie pierwszego anime było niezapomnianym przeżyciem każdego polskiego dzieciaka tamtych lat.

25 urodziny serii Pokemon (trwające od 27 lutego tego roku) to nie tylko zremasterowane karty. Kilka tygodniu temu w ramach tego święta zorganizowano szereg eventów, które przyciągnęły nowych, jak i starych fanów marki, np.: Wirtualny koncert Post Malom. Zaś Katty Perry wydała piosenkę i teledysk, poświęcony kultowemu Pikachu. Dodatkowo ogłoszono prace nad dwoma  nowymi grami: Pokemon: Legends Arceus, który ma się ukazać w 2022 roku oraz Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl.

Cóż, jak widzicie, marka kolejny raz udowadnia, że mimo 25 lat świetności nadal ,,ma się dobrze” i nie zamierza pójść w zapomnienie, co bardzo cieszy każdego kolekcjonera.

Czy ktoś z was zbiera karty Pokemon? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod niniejszym artykułem.

Czytaj też: Zobaczcie pierwszy trailer dokumentu o protestach w Hongkongu z 2019 roku

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Anime