Gaming

Już ponad pół miliona cheaterów zbanowanych w Call Of Duty: Warzone

-

2 min czytania

Kolejni gracze Warzone’a zostali zbanowani za cheatowanie. Suma osób zablokowanych sięgnęła niebotycznych rozmiarów pół miliona graczy.

Deweloper niezwykle popularnej gry Call of Duty: Warzone, Raven Software, ogłosił, że zablokował ponad trzydzieści tysięcy nowych kont w grze. Według studia ostatnia partia banów sumarycznie daje ponad pół miliona kont.

Od pierwszego dnia wydania gry, Warzone miał problem z oszustami. Od tamtego czasy Activision i Raven Software walczą z hackerami i graczami, którzy oszukują. W lutym zablokowano ponad sześćdziesiąt tysięcy kont i wtedy Activision twierdziło, że liczba banów była bliska 300 tys.

Teraz po ostatniej serii blokad kont z 14 maja liczba ta wzrosła do pół miliona. Najgorsze jest to, że nie jest to na pewno koniec. Podejrzewam, że liczba ta będzie wciąż rosła.

W kwietniu dyrektor kreatywny Raven Sofware, Amos Hodghe, udzielił wywiadu VGC, gdzie podzielił się swoją frustracją ze względu na hakerów i oszustów.

Robimy tę zawartość dla graczy. I chociaż Ty jesteś zdenerwowany, że zrujnowało to twoją grę, ja jestem zdenerwowany, że rujnuje to jedną z najlepszych prac, jakie wykonałem w życiu. Włożyliśmy całe serce w tę treść. Mamy 100 milionów graczy, minął rok, to jest ogromna scena i jedna z najlepszych prac, jakie kiedykolwiek wykonaliśmy, a przychodzenie oszustów i zrujnowanie gry przeszkadza nam bardziej niż ktokolwiek inny.

Zdaje się, że Raven Software ma już naprawdę dość oszustów i idzie na wojnę całkowitą z nimi. Znając tych ostatnich, to nie przestaną próbować łamać Warzone. Wygląda na to, że odwieczna walka pomiędzy dobrem a złem, tak jak walka między oszustami a twórcami będzie trwać do końca wszechświata.

Czytaj też: Facebook walczy z antyszczepionkowymi nakładkami na zdjęcia

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming