GamingIndie Gaming

Już niedługo pograsz Polandballem w grze od Exit Plan Games

-

3 min czytania

Jeśli korzystasz z internetu, to jest szansa, że kiedyś natknąłeś/ęłąś się na coś takiego co nazywa się countryballs.

Wszystko zaczęło się w 2009 roku na niemieckim portalu, gdzie pierwszy raz zaprezentowano satyryczne przedstawienie kraju w formie kulki. Pierwszą z nich była Polska, nazwana Polandball i taką też nazwę noszą te postacie. Od tamtej pory Każdy kraj obecny i historyczny ma swoją reprezentację, w tym dziwnym świecie, gdzie stereotypy są wyolbrzymione, a mieszkańcy mówią zwykle łamanym angielskim. Oprócz Brytyjskiej kulki ona mówi pompatycznym angielskim, bo była imperium.

Fot. Bang-on Balls: Chronicles/ Exit Plan Games

Fot. Bang-on Balls: Chronicles/ Exit Plan Games

Teraz polskie studio Exit Plan Games wydaje grę, w której to ty możesz być bohaterem we własnym świecie. Bang-on Balls: Chronicles to platformówka 3D, gdzie inspiracją były najbardziej znane tytuły takie jak Mario, Sonic the Hedgehog czy Banjo-Kazooie. W grę będzie można grać zarówno w pojkedynkę, jak i ze znajomymi, bo istnieje opcja kooperacyjna do czterech graczy.

3 marca jest premiera wersji wczesnego dostępu. Na początek otrzymamy poziom, nie do końca dokładny historycznie, ale na pewno na czasie. Pierwszy poziom ma miejsce w czasach wikingów, więc z pewnością szykuje się niezła rozróba. W planach są poziomy dzikiego zachodu, feudalnej Japonii, oraz wyścigu kosmicznego. Gra nie jest klasycznym open worldem, ale deweloperzy zapewniają, że jest na tyle duża, że zapewni mnóstwo zabawy.

Fot. Bang-on Balls: Chronicles/ Exit Plan Games

Fot. Bang-on Balls: Chronicles/ Exit Plan Games

Jak wspomniałem wcześniej, gra jest na razie we wczesnym dostępie i teraz otrzymamy około 25 procent gry oraz około 50 procent zaplanowanej mechaniki. Jeżeli byście byli zainteresowani pograniem sobie swoimi własnymi Polandballami to chyba ten tytuł będzie w sam raz. Może to będzie hit imprezowy, gdzie możecie pośmiać się ze znajomymi przy wspólnej grze.

Już niedługo recenzja wczesnego dostępu. Trzymamy kciuki za Exit Plan Games i życzymy powodzenia.

Czytaj też: Jak działa nowy tryb CoD: Black Ops Cold War Zombies Outbreak?

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming