Esports

Już dzisiaj Polska Liga Esportowa, Illuminar VS Izako Boars

-

2 min czytania

Już dzisiaj odbywa się mecz półfinałowy Polskiej Ligi Esportowej. Osiem drużyn zmierzy się ze sobą w tych prestiżowych rozgrywkach, o tytuł mistrza Polski.

O 19:15 rozpoczął się ostatni mecz dzisiejszego dnia, Illuminar kontra Izako Boars. Mocna przewaga IHG widoczna była od samego początku. Przez część pierwszego starcia Izako doszli do 5 punktów, w tym samym czasie drużyna spod znaku oka cały czas prowadziła. Dopiero przy około 20 rundzie różnica w punktach zmniejszyła się do jednego. Ta kontrofensywa to było ostatnie spięcia dzików. Koniec końców Illuminar wygrał pierwsze starcie 15:11. Dla przypomnienia IHG w tabeli wyników zajmuje 1 miejsce, a Izako Boars 4.

20:30 rozpoczęcie drugiej tury rozgrywek, teraz zamiana drużyn i gra na mapie wybranej przez niebieskich. Pierwszy punkt po stronie terrorystów (IHG), po wspaniałej akcji Snaxa, który wyeliminował 4 zawodników. Cała rozgrywka to dominacja Illuminar. Izako Boars kończą drugą rundę z zaledwie pięcioma punktami. Różnica poziomów w tej rozgrywce była ewidentnie widoczna. Zwrócić należy uwagę, że IHG jest najwyżej uplasowaną drużyną znad Wisły w światowych rankingach zajmującą 36 miejsce.

Ostatnia runda pistoletowa po zmianie drużyn zakończyła się doskonałym rajdem Vegi’ego. Drużyna dzików w bardzo ładnym stylu odzyskała 4 punkty, wygrywając  rundy z rzędu. Czy to kwestia rozluźnienia u przeciwników, czy może ostatni wysiłek? Mecz zakończył się wygraną Illuminar Gaming przeciwko Izako Boars dwa do zera.

Dobry mecz w wykonaniu obu drużyn, jednak zdecydowanie IHG dominowało na planszy. Przed nami jeszcze mecz PACT kontra HONORIS, a zwycięzca zagra jutro z Illuminar Gaming. Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy jest przelot do stanów i mecz koszykówki z Marcinem Gortatem. My trzymamy kciuki za naszych ulubieńców. Zapraszamy do oglądania i kibicowania swoim drużynom. Wsparcie jest zawsze mile widziane, bo nagrodą za pierwsze miejsce jest kwota 50 tys. złotych. Także do zobaczenia jutro.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports