EsportsGaming

Już 21 sierpnia nadchodzi druga edycja turnieju Tekken7! VFC – Summer Clash

-

3 min czytania

Weź udział w drugiej edycji turnieju Vigilant Figh Club! Vigilant Magazine rozpoczął nowy projekt związany ze społecznością graczy związanych z tak zwanymi bijatykami. Do współpracy zaprosiliśmy Rafała “Skrybę” Kurczyńskiego i Rafała “Redusa” Mąsiora, z którymi organizujemy drugą edycję turnieju w Tekken 7.

Najpierw trochę o samej grze. Seria Tekken została stworzona i wydana przez Namco. Najpierw zagościła na arkade’ach, a później przeniesiono ją na konsole, aż w końcu trafiła na komputery PC.

Pierwsza jej część miała swoją premierę na PlayStation w 1994 roku i była jedną z kilku trójwymiarowych bijatyk, które zagościły na konsolach. Druga odsłona pojawiła się w 1996 roku i wprowadzała nowe rozwiązania do rozgrywki, a mianowicie system zbijania ciosów przeciwników, a także tak kultowe postaci, jak Lei Wulong (poniekąd oparty na Jackie Chanie). W kolejnych częściach dodawano więcej możliwości poruszania się, dzięki czemu gracze mogli m.in. wykorzystać trójwymiarowe poruszanie się po mapie.

Galeria zdjęć z pierwszej edycji

Rewolucją okazała się jednak część czwarta, w której wprowadzono zamknięte areny. Lata minęły, a gracze od przeszło czterech lat mogą grać w grę Tekken 7, łączącą w sobie zarówno doceniane przez społeczność rozwiązania tej popularnej serii bijatyk, jak i mechanizmy znane z innych gier z tego gatunku, takie jak np. zarządzanie zasobami ze Street Fightera czy King of Fighters. Jest to także pierwsza gra z serii Tekken w historii, która otrzymuje stałe wsparcie od swojego wydawcy, otrzymując przy tym kolejne sezony i płatne przepustki, dające graczom dostęp do dodatkowych postaci i planszy, a także trybów gry – takich jak m.in. kręgle.

Vigilant Fight Club jest serią cyklicznych turniejów offline odbywających się w lokalu E SPORT SPOT w Warszawie. Gry, w jakich będą rywalizować, uczestniczy to Tekken, Street Fighter i inne tytuły z tego gatunku.

Wśród graczy odnaleźć można było wielu zasłużonych graczy, takich jak m.in. Maciej „Why” Stęgienko, Sebastian „Trimur” Ziętek, czy reprezentujący grupę TeyFighters Arkadiusz Łakomy, Antoni „Zakuu” Dziergowski i Rafał „Odyn” Walter.

Teraz jednak najważniejsza informacja, a mianowicie druga odsłona Vigilant Fight Club Tekken 7 Summer Clash odbędzie się już 21 sierpnia. Dla zawodników przygotowaliśmy już powiększoną pulę nagród.

Na turniej zapisali się nie tylko zawodnicy z Polski, ale przyjadą też gwiazdy europejskie z Francji i Belgii. Wstęp na imprezę dla gości oczywiście jest za darmo, ale aby wziąć udział w turnieju i zawalczyć o główną nagrodę należy się zapisać. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports