Gaming

Jason Schneider potwierdza – KOTOR otrzyma remake, prace już trwają!

-

2 min czytania

Star Wars: Knights of the Old Republic to jedna z najbardziej ukochanych gier ze świata Gwiezdnych Wojen w historii. Okazuje się, że młodzi gracze będą mogli w końcu zrozumieć, dlaczego staruchy ją kochają.

Jason Schreier z Bloomberga potwierdził wczoraj w nocy w wywiadzie z MinnMax, że trwają prace nad klasyczną grą z 2003 roku. Studiem, które pracuje nad nową wersją kultowego tytułu jest Aspyr Media. Deweloperzy mają już doświadczenie z KOTOR-em, ponieważ to właśnie Aspyr było odpowiedzialna za stworzenie portu gry na iOS.

Schreier potwierdził w wywiadzie to, co wcześniej jedynie sugerował, a mianowicie, że Aspyr Media to studio odpowiedzialne za remake KOTOR. „To prawda” – mówi Schreier po usłyszeniu pytania, czy „ktoś inny niż EA robi remake KOTOR”.

„Zasadniczo potwierdziłem, że Aspyr, firma, która przeportowała kilka gier KOTOR, pracuje nad remakiem” – dodaje Schreier.

Plotki o remake’u KOTOR krążą już od jakiegoś czasu po sieci. Wypowiedź Schreiera to najbardziej konkretna sugestia, że ​​prace idą  do przodu w konkretnym studiu. Wcześniej dziennikarze i insiderzy jedynie sugerowali, że istnieje możliwość powrotu KOTOR-a w nowej, nextgenowej wersji.

Schreier nie zdradził niestety nic nie więcej. Nie wiemy czy spodziewać się, że Star Wars: Knights of the Old Republic zostanie w stu procentach odnowiony i otrzyma remake w stylu Resident Evil, czy raczej możemy się spodziewać, że twórcy przygotują remaster, który tylko będzie udawał, że jest grą z 2021 roku.

Tak czy siak informacja o tym, że KOTOR powróci na nasze konsole i komputery, musi cieszyć każdego fana Gwiezdnych Wojen. Może to czas przypomnieć sobie, dlaczego zakochaliśmy się w KOTORZE pierwsze kolejności?

Czytaj też: Najpierw Castlevania i Love, Death and Robots, teraz DOTA – Netflix zapowiada kolejne sezony swych animacji

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming