FilmKultura

Jamie Lee Curtis dołącza do Cate Blanchett i Kevina Harta w filmowym “Borderlands”

-

2 min czytania

W ekranizacji gry, której reżyserem będzie Eli Roth, Jamie Lee Curtis wcieli się w postać Tannis.

Adaptacja kultowej serii gier nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Wiedzieliśmy, że zobaczymy w produkcji Cate Blanchett i Kevina Harta. Teraz do filmu produkowanego przez Lionsgate dołącza Jamie Lee Curtis.

Curtis wcieli się w postać Tannis, archeolożki, która pracuje na pandorze, która być może wie jak odnaleźć legendarną kryptę. Jednak jej problematyczna relacja z Lilith (w tej roli Cate Blanchett) może stanąć na przeszkodzie we współpracy tej dwójki.

Eli Roth będzie reżyserem filmu opartego na trylogii gier.

„Praca z legendarną Jamie Lee Curtis była moim marzeniem przez całe życie i jestem bardzo podekscytowany, że Curtis będzie mogła wnieść swój humor, ciepło i błyskotliwość do roli Tannis” – napisał Roth w oświadczeniu.

Jamie Lee Curtis dołącza do obsady Borderlands

Scenarzystą filmu jest Craig Mazin, którego najlepiej znacie z jego pracy przy Czernobylu. Za produkcję odpowiadać będą bracia Avi i Ari Arad. Film powstanie pod banerem Arad Productions.

Borderlands jest oczywiście ekranizacją kultowej trylogii od Gerbox Software. FPS, który zachwycił miliony fanów swoim szaleństwem, szybką akcją i możliwością kooperacji ze znajomymi.

Borderland sprzedało jak dotychczas 66 milionów kopii, w tym 24 miliony Borderlands 2. Jest to rekordowa ilość sprzedanych kopii w historii 2k.

„Rodzaj talentu, jaki udało nam się zebrać w Borderlands , jest świadectwem niesamowitego scenariusza, który napisał Craig, i wizji Eli’a dla Pandory” – powiedział w oświadczeniu prezes grupy Lionsgate, Nathan Kahane.

„Jamie jest wyjątkowa pod tym względem, że jej postacie mają głębię i powagę, ale są też zawsze niezwykle zabawne – dowodzi ekranem. W tym momencie Jamie jest dla nas jak rodzina – po wystąpieniu w Knives Out i zorganizowaniu zeszłego lata zbiórki pieniędzy na Lionsgate Live, nie mogliśmy być bardziej podekscytowani, mogąc z nią ponownie pracować ”.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film