Film

J.J. Abrams będzie współtworzył nowego “Supermana”. Scenarzystą będzie Ta-Nehisi Coates

-

2 min czytania

Jak donosi Deadline scenarzystą filmowego rebootu Supermana będzie Ta-Nehisi Coates. Za produkcję będzie odpowiadał Bad Robot – firma należąca do J.J. Abramsa.

Główną producentką filmu będzie Hannah Minghella. Na razie nie wiemy nic o scenariuszu, ani kto miałby wystąpić w nowej wersji.

Oczywiście w ostatnich miesiącach dosyć głośno mówiło się o tym, że do roli Clarka Kenta chętnie powróciłby Henry Cavill.

Coates aktualnie pracuje na filmem Ryana Cooglera zatytułowanym Wrong Answer. Jest to produkcja o nauczycielu matematyki z Atlanty, który doprowadza do skandalu, gdy chce uzyskać fundusze na swoją szkołę, zmieniając wyniki testów swoich uczniów. Michael B. Jordan ma zagrać główną rolę

Jako korespondent The Atlantic, Coates przez lata zajmował się kwestiami kulturowymi, społecznymi i politycznymi, w szczególności kwestią Afroamerykanów i białej supremacji.

Coates pisał również dla The Village Voice, TIME, New York Times Magazine czy Washington Post. Jak i wydał kilka książek spod znaku literatury faktu.

Coates zajmował się także pisaniem dla Marvela. Współtworzył komiksowych Czarną Panterę i Kapitana Amerykę.

Bad Robot i Warner opracowują Dark Universe Justice League na potrzeby filmu i telewizji. Justice League Dark (lub po prostu JLD) po raz pierwszy pojawił się w druku we wrześniu 2011 roku.

W serii pojawiali się tacy superbohaterowie jak John Constantine, mistyk i wróżka Madame Xanadu, Deadman, Shade, the Changing Man czy Zatanna.

Biorąc pod uwagę ich moce, zazwyczaj radzili sobie z sytuacjami, które wykraczały poza umiejętności  tradycyjnej Ligi Sprawiedliwości, w skład której wchodzą Wonder Woman, Batman, Superman, Aquaman i Flash.

Czytaj też: Pan Bulwa z animacji Toy Story już nie jest panem. Producent wybiera markę neutralną pod względem płci

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film