Kultura

IT’S HER GAME – poznajcie wyjątkowe kobiety gamingu i esportu

-

2 min czytania

Nagrywają ścieżki dźwiękowe z orkiestrą symfoniczną dla Angry Birds, wprowadzają YouTube Gaming do Rosji, tworzą pierwszą akademię dla młodych influencerów,  projektują wyjątkowe gry pomagające zrozumieć emocje.

Teraz możesz poznać wyjątkowe kobiety ze świata gamingu i esportu, stojące za tymi projektami, dzięki nowemu podcastowi Dominiki Szot – IT’S HER GAME.

W najnowszym odcinku Dominika rozmawia z Natalią Martinsson, Game Designerem i CEO  Killmonday Games, studia, które, bez żadnej wiedzy o świecie gier Natalia założyła w 2012 roku wraz ze swoim mężem. Dotychczas wydali dwie autorskie gry Fran Bow i Little Misfortune – obydwie zebrały tysiące wybitnie pozytywnych recenzji na Steam’ie.

Głównym celem Natalii podczas tworzenia gry jest wykorzystanie narracji jako głównego narzędzia budowania świadomość emocji i rozwoju inteligencji emocjonalnej. Jej gry poruszają trudne tematy – śmierć bliskich, depresja,  samotność, jednak  to wszystko podane jest z dawką surrealistycznego poczucia humoru, które oczarowało

Posłuchaj rozmowy o tym, jak ważne jest projektowanie gier z uwzględnieniem emocji, zastosowanie gier jako narzędzia radzenia sobie z traumatycznymi doświadczeniami, zdrowiem psychicznym, ale także o tym jak zbudować odnoszące sukcesy studio gier bez inicjalnego pojęcia o branży – ten odcinek jest prawdziwą definicją “ Jeśli umiesz o tym marzyć, umiesz to zrobić”.

Dotychczas w serii ukazały się rozmowy z wyjątkowymi kobietami z firm takich jak Ubisoft, Rovio, YouTube, Huawei AppGallery, ale także niesamowitych studio indie. Sprawdź wszystkie odcinki na oficjalnej stronie podcastu: https://anchor.fm/itshergame

Dominika Szot stworzyła IT’S HER GAME z potrzeby przedstawienia światu kobiet, które zmieniają scenę gamingu i esportu, a także pokazania możliwości rozwoju w branży gier kobietom, które nie widzą w niej dla siebie miejsca. Swoje doświadczenie w branży zdobywała zarówno w startupach (Movie Games, Hydra Games), jak i korporacjach (Huawei AppGallery). Menedżer z doświadczeniem w marketingu, brandingu i  rozwoju biznesu w branży gier (mobilnej i komputerowej) oraz IT.

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura