ArtsyArtyściGamingNewsOd redakcji

Iron Harvest – nowy zwiastun już jest

-

2 min czytania

Chciałbym powiedzieć, że tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak zacznijmy od początku.

Ostatnio ukazał się trailer do gry Iron Harvest. Zdecydowanie nie możemy się doczekać.

Jak do tego doszło?

Kilka lat temu Jakub Różalski namalował serię grafik łączących elementy malarstwa życia chłopskiego w XIX i początku XX wieku oraz technologi świata dieselpunk (więcej o rodzajach alternatywnych uniwersów znajdziesz tutaj) nazywając to “Uniwersum 1920+”. Jego obrazy z prędkością świata dotarły do niezliczonej ilości odbiorców i stały się niezwykle popularne. W końcu w 2015 roku Jamey Stegmeier na podstawie tych obrazów zdecydował się na crowdfundingową zbiórkę pieniędzy i wydanie gry planszowej pod tytułem Scythe.

Gra Planszowa Scythe fot. Rebel.pl

Gra Planszowa Scythe fot. Rebel.pl

 

Gra tak bardzo podobała się fanom malarstwa, że na Kickstarterze zebrano niemało, bo aż 1,8 mln dolarów. Dzięki temu wydano nie tylko grę, ale i także puzzle z twórczością Jakuba Różalskiego.

W trzy lata później niezależne studio King Art Games, zdecydowało się zorganizować na Kickstarterze zbiórkę na grę komputerową Iron Harvest. W ciągu pierwszych 36 godzin zebrano 1,3 mln dolarów. Gra miała pojawić się pod koniec 2019 roku, ale premiera została przeniesiona na 1 Września 2020 roku (ciekawy wybór daty premiery).

Twórczość Jakuba Różalskiego:

Twórczość artysty na co dzień można podziwiać na wystawie stałej w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” w Wiśle.

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Artsy