Tech

Instagram wprowadza funkcję zrobienia sobie przerwy i oddalania nastolatków od szkodliwych treści

-

2 min czytania
Instagram podejmuje kolejne kroki w celu zmniejszenia swojej szkodliwości wśród młodzieży. Tym razem wprowadzi funkcję czasowego wyłączenia konta oraz będzie ostrzegać przed szkodliwymi treściami.

Instagram wprowadzi nowe środki, aby odepchnąć nastolatków od szkodliwych treści i zachęcić ich do odpoczynku od platformy.

Powiedział w niedzielę wiceprezes Facebooka ds. globalnych Nick Clegg.

Może cię zainteresować: Instagram wstrzymuje rozwój kontrowersyjnego “Instagram Kids”

Clegg wygłosił uwagi w programie CNN o zmianach niecały tydzień po tym, jak demaskator Frances Haugen zeznał przed Kongresem na temat wewnętrznych badań, które wykazały, że Instagram może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne młodych ludzi.

Zamierzamy wprowadzić coś, co moim zdaniem znacznie zmieni aplikację.  Jeśli nasze systemy wykryją, że nastolatki oglądają te same treści w kółko i są to treści, które mogą nie sprzyjać ich dobremu samopoczuciu, zachęcimy ich do obejrzenia czegoś innego.

Kontynuował Clegg.

Dodał także, że oprócz wstrzymania planów platformy Instagram Kids i zapewnienia rodzicom opcjonalnych kontroli w celu nadzorowania nastolatków, firma planuje wprowadzić funkcję przerwy, w której będzie zachęcać nastolatków, aby po prostu zrobili sobie przerwę od używania aplikacji.

Nowe funkcje mają wejść w życie już niebawem. Nie podano jednak konkretnej daty.

Czytaj też: 114 nowych filmów i seriali pojawiło się na Netfliksie

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Tech