FashionHype

Influencerzy na Instagramie powodują u facetów większe zainteresowanie własnym ciałem

-

2 min czytania

Jeśli nie masz sześciopaka, wielkich bicków i nie spędzacie każdego dnia na malowniczych plażach musicie coś z tym zrobić. A przynajmniej tak możecie się czuć według amerykańskich badaczy.

Podejście młodych mężczyzn do własnego wyglądu i formy w ciągu ostatnich lat bardzo się zmieniła. Wiemy o tym dzięki nowemu badaniu, które przeprowadzono w Stanach.

Badacze przepytali 300 mężczyzn, w wieku od 18 do 30 lat, którym pokazano zdjęcia facetów bez koszulek i w designerskich ciuchach, które przypominały te foty znane z kont influencerów instagramowych.

Jak instagram wpływa na mężczyzn?

Uczestnicy badania byli jednoznacznie mniej zadowoleni z tego jak wyglądają, po obejrzeniu zdjęć przedstawiających napakowanych facetów.

Badania potwierdzają, że mężczyźni, podobnie jak kobiety, reagują na działanie określane mianem “fitspiracji”. Zwłaszcza przeglądając konta, które często mają nawet miliony followersów.

Pomimo wzrostu popularności mediów społecznościowych, nie przeprowadzono wielu badań dotyczących ich wpływu na mężczyzn,. Nasze nowe badanie wykazało podobieństwa, jak i znalazło różnice między kobietami i mężczyznami” wyjaśniła Marika Tiggemann, profesorka psychologii. Tiggemann była odpowiedzialna za przeprowadzenie badania i prowadzi badania efektów social mediów na postrzeganie ludzkiego ciała, jedzenie i inne zachowana u kobiet.

Chociaż mężczyźni w badaniu wykazali podobne reakcje na zdjęcia, wyniki kobiet nie mogą zostać w podobny sposób zgeneralizowane.

Współpracowniczka Tiggemann, Isabella Anderberg, podkreślił, że wyniki badania są interesujące. Pokazują, że zdjęcia nagich klat nakłaniają mężczyzn do pracy nad sobą. A te, które skupiają się na mocie inspirują ich do ćwiczeń.

“Ważne jest, aby rozszerzyć te badania, w tym o ideały twarzy ” Brotox” w mediach społecznościowych. Brotox prowadzi do tego, że coraz więcej mężczyzn używa produktów do skóry, wypełniaczy kosmetycznych i botoksu, aby dotrzymać kroku wpływowym osobom” dodała Anderberg.

Oczywiście Instagram w zbyt dużych ilościach może prowadzić do kompleksów u wielu osób. W końcu jeśli nie wiedziemy idealnego życia, jak to na aplikacji, nasze może wydawać się marne.

Jednak fakt, że większość osób reagują chęcią poprawienia własnej jakości życia napawa optymizmem.

Czytaj też: Vin Diesel nie tylko wystąpi w ARK2, ale też nad nią pracuje

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Fashion