GamingNews

Hype intensifies! – Night City Wire epizod 4

-

3 min czytania

I feel the need! The need for style and speed!!!

Wszyscy gracze na świecie czekają na Cyberpunka 2077. Jedni by w końcu zanurzyć się w transhumanistycznym świecie, inni by krytykować błędy i wyśmiewać w swoich jaskiniach rozhajpowaną do granic możliwości produkcję.

Najnowsza gra twórców Wiedźmina 3 swoją premierę ma już dosłownie za miesiąc, REDzi jednak nie przestają nas rozpieszczać nowymi materiałami na temat gry. Mowa oczywiście o najnowszym odcinku Night City Wire, każdy z nich przedstawia inne elementy rozgrywki i tym razem padło na pojazdy i bardzo ważny dla tego uniwersum styl.

W segmencie ”Fury z mrocznej przyszłości” dowiadujemy się o klasach pojazdów. Są to:

 • Ekonomiczna (Economy) – można było zauważyć min. futurystyczną wersję Poloneza i Fiata 126p.
 • Luksusowa (Executive) – limuzyny, kanciaste Lexusy i lowridery
 • Techniczna i użytkowa (Heavy Duty) – ciężarówki, militarne transportery, furgonetki, śmieciarki itp
 • Sport – samochody typu muscle, wyścigowe i offroad
 • Hiper-samochody (Hypercars) – supersamochody
 • Motocykle – od harleyopodobnych do ścigaczy

W każdej klasie dostępne będą różne marki i modele. Również pojedynczy pojazd będzie mógł mieć odmienne warianty. Oprócz aut zaprojektowanych od nowa, znajdziemy też 100-letniego klasyka, należącego do postaci, w którą wciela się Keanu Reeves. Mowa o Porsche 911 z 1977 roku. Auto godne legendarnego Rockera.

Paul Dalessi, główny projektant pojazdów, zaznaczył, że każdy pojazd będzie nie tylko różnił się wyglądem ale i stylem prowadzenia. Gdy wyjedziemy poza miasto to Quadra Type 66 znalezione w Badlandsach będzie wyglądać kompletnie inaczej i będzie bardziej przystosowane do jazdy po pustkowiach. Każde wnętrze będzie również w pełni unikatowe i funkcjonalne.

Styl w świecie Mike’a Pondsmitha to równie ważna rzecz co cyberwszczepy czy pieniądze. I najważniejszy element odróżniającego tego cyberpunka od Blade Runnera czy opowieści Williama Gibsona. Neon tu podkręcony jest o 200%, a inni oceniają nas w równym stopniu przez wygląd jak i reputację.

Przechadzając się po Night City będziemy mogli zaobserwować te oto style wizualne:

 • Kicz – lekko futurystyczny styl ze złotych lat literatury cyberpunk (lata 80.) i tzw. old school w roku 2077. Tak ubierano się w oryginalnej wersji, Cyberpunk 2020
 • Entropizm – styl biedoty z mottem ”a kogo to obchodzi”
 • Neomilitaryzm – wszystko na czarno, złowieszczo i elegancko
 • Neokicz – świat celebrytów, braindancingu etc. Kolory i przepych, a nawet chromowana skóra

Wszystkie te style będą widoczne w każdym elemencie gry – od broni przez pojazdy czy cyberwszczepy i architekturę dzielnic. Świat będzie temu bardzo zróżnicowany i na pewno nie będziemy się w nim nudzić.

Premiera tuż, w redakcji zacieramy już rączki i tuptamy nóżkami z podekscytowania. To jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów ostatnich, który pozwoli nam stworzyć postać taką jaką chcemy – niektóre wybory w kreatorze postaci mają tyle opcji, że można spędzić parę godzin nad tym tylko elementem. Wcielimy się w niej w najemnika z trzema różnymi opcjami pochodzenia: ulicznego dzieciaka, nomada i korposzczura. Wszystkie nasze wybory wpłyną na rozwój fabuły. W grę zagramy już 19 listopada.

 

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

  Mogą Ci się spodobać

  Więcej w kategorii Gaming