Serial

Hugh Laurie nakręci ekranizację klasycznej powieści Agathy Christie

-

2 min czytania

Laurie będzie reżyserem, scenarzystą i producentem mini-serii na podstawie Dlaczego nie Evans? Agathy Christie.

Serial zostanie stworzony dla BritBox – platformy streamingowej stworzonej przez BBC Studios i ITV. Za produkcję odpowiadać będzie Mammoth Screen, którzy mają na koncie ekranizacje innych powieści legendarnej pisarki w tym genialnego I nie było już nikogo.

Laurie był zakochany w książce od kiedy był dzieckiem. Wydana po raz pierwszy w 1934 r., opowiada historię Bobby’ego Jonesa i jego przyjaciółki Lady Frances Derwent, którzy odkrywają umierającego mężczyznę podczas poszukiwania piłeczki golfowej.

Jones i Derwent zamieniają się w amatorskich detektywów, którzy próbują rozwikłać tajemnicę mężczyzny, który ma w kieszeni zdjęcie pięknej młodej kobiety. Ostatnim tchnieniem wypowiada też tajemnicze pytanie – Dlaczego nie Evans?

Nie wiadomo na razie czy Laurie wystąpi również w produkcji. Jednak jak donosi Deadline – jest to na pewno w planach. Póki co aktor chce się skupić na napisaniu odpowiedniego scenariusza. Dla niego będzie to pierwsza w karierze okazja, aby w tak dużym stopniu odpowiadać za dużą produkcję.

„Włosy na karku nadal mi nie opadł od chwili, gdy po raz pierwszy uchwyciłam piękno powieści wypełnionej kryminalną zagadką. Od tamtej pory coraz bardziej zakochiwałem się w bohaterach i czuję się niezmiernie zaszczycony, że mogłem opowiedzieć ich historię w tej formie ”- powiedział Laurie. „Założę krawat na planie i dam z siebie wszystko, co mogę”.

Serial ma zadebiutować w przyszłym roku. Nie wiemy w jaki sposób będziemy mogli go obejrzeć w Polsce. Produkcje z brytyjskiej telewizji trafiają do nas najczęściej poprzez Netflixa. Możemy więc zakładać, że podobnie się stanie w wypadku produkcji Lauriego.

Czytaj też: Fantastyczne zwierzęta 3 mają “ostateczne zakończenie” i mogą być ostatnie z serii

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Serial