EsportsGamingNews

Hiszpański streamer pobił rekord oglądalności na Twitchu

-

3 min czytania

To, co się stało wczoraj na Twitchu przejdzie do historii. Hiszpański streamer osiągnął niebotyczne ilości obserwujących.

Hiszpański streamer pobił rekord oglądalności i jednocześnie na swoim kanale miał 2,4 mln oglądających.  David “The Grefg” Martinez osiągnął taką widownię podczas grania w Fortnite, a właściwie podczas oznajmiania i pokazania jego skórki w grze. Firma nagradza w ten sposób najlepszych kreatorów i graczy w Fortnite. Okazuje się, że stream, który prowadził Martinez bez problemu przeszedł barierę 2mln oglądających. Zaskakujące jest to, że pobił ostatni rekord o prawie półtora miliona osób. Dotąd tytuł należał do streamera Tylera “Ninja” Blevinsa, który miał “tylko”  635 tys. oglądających.

Jak wspomniałem wcześniej wydawca stworzył serie skórek Fortnite Icon i w ten sposób nagradza graczy. Swoje odpowiedniki cyfrowe mają już wspomniany Ninja, Lachlan Power czy Kathleen “Loserfruit” Belsten.

Fot. Fortnite Blog

Fot. Fortnite Blog

Nie trzeba było czekać na reakcję ludzi związanych platformą streamingową.

Jednym z głównych wniosków streama TheGrefg jest to, że ilustruje on globalną atrakcyjność tego medium. Wszystkie główne platformy do transmisji na żywo mają spore bazy międzynarodowe, ale osiągnięcie takiego kamienia milowego przez streamera w języku hiszpańskim pomaga zwrócić uwagę na szeroką atrakcyjność branży. Powiedział Doron Nir, prezes StreamElements w oświadczeniu dla IGN.

Na pewno trzeba pogratulować The Grefg tak wspaniałego sukcesu i przejścia do historii streamingu. Zwróćmy uwagę na coś, o czym chyba Doron Nir zapomniał, że po hiszpańsku mówi prawie pół miliarda osób. Więc stream w tym języku ma szansę osiągnąć takie rozmiary. Ameryka łacińska, nie licząc Brazylii to użytkownicy tego języka no i nie oszukujmy się część Stanów Zjednoczonych także. Wynik ten byłby bardzo trudny do osiągnięcia w języku polskim. Tak więc będziemy widzieć przekraczane kolejne rekordy i to zapewne w niedługim czasie. Platforma Twitch od czasu pandemii bardzo się rozrosła i w tym momencie można na niej znaleźć wszystko od rozmów i  nauki prasowani, czy gotowania, po profesjonalnych graczy.

Czytaj też: Alternatywa dla Whatsapp? Co to jest Signal?

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports