NewsSerial

HBO wyprodukuje serial na podstawie gry The Last of Us

-

2 min czytania

Już na początku 2020 roku HBO interesowało się stworzeniem serialu na podstawie popularnej gry The Last of Us. Pierwsze informacje na ten temat dostarczył portal The Hollywood Reporter, teraz wiemy, że produkcja dostała zielone światło.

Adaptacja telewizyjna stworzona zostanie na podstawie scenariusza Neila Druckmana i Craiga Mazina. Ten pierwszy jest dyrektorem kreatywnym w Naughty Dog i odpowiadał także za scenariusz franczyzy, druga postać to człowiek odpowiedzialny za serial HBO „Czarnobyl”. Studiem wykonawczym projektu będzie PlayStation Productions firmy Sony.

Craig i Neil są wizjonerami w swojej własnej lidze. Na czele z nimi oraz niezrównaną Carolyn Strauss, ta seria z pewnością trafi zarówno do zagorzałych fanów gier The Last of Us, jak i nowicjuszy w tej definiującej gatunek sadze. Cieszymy się, że możemy współpracować z Naughty Dog, Word Games, Sony i PlayStation, aby dostosować tę epicką, wciągającą historię. Powiedziała Francesca Orsi, wicedyrektor ds. programów w HBO.

Historia serialu będzie oparta na pierwszej części gry, czyli w postapokaliptycznym świecie 20 lat po zdarzeniu, które zniszczyło współczesną cywilizację. Będziemy towarzyszyć Joelowi, który otrzymał za zadanie wyprowadzenie młodej dziewczyny o imieniu Ellie ze strefy objętej kwarantanną.

Cieszymy się, że możemy współpracować z HBO i tym fantastycznym zespołem kreatywnym, aby ożywić serial The Last of Us. Innowacyjna narracja i pomysłowość PlayStation to naturalne uzupełnienie kreatywnego nastawienia SPT. Nasza współpraca jest doskonałym przykładem działania filozofii „One Sony”. – powiedział w oświadczeniu prezes Sony Pictures TV Studios Jeff Frost i szef PlayStation Productions Asad Qizilbash.

Teraz gdy HBO dało zielone światło produkcji, z pewnością otrzymamy więcej informacji co do postępów w produkcji. W redakcji jesteśmy zajarani.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii News