KulturaSerial

HBO Max stworzy nowy serial w uniwersum Harry’ego Pottera

-

2 min czytania

Prace nad serialową historią ze świata Hogwartu już trwają. Ale na premierę będziemy musieli jeszcze poczekać.

Nie powinno nikogo dziwić, że WarnerMedia szuka sposobu na rozszerzenie uniwersum Harry’ego. Widząc jak świetnie radzi sobie chociaż Madalorianin szefowie firmy chcą wykorzystać nasze uwielbienie do Harry’ego.

Jak informuje The Hollywood Reporter ruszył prace nad znalezieniem twórców nowego serialu w świecie Pottera. Póki co trwają jedynie spotkania z potencjalnymi scenarzystami. Nie ma więc żadnych przecieków odnośnie tego, kto mógłby być odpowiedzialny za serię.

Zresztą przedstawiciele Warnera podkreślili, że w tym momencie nie istnieje tego typu projekt.

Według dziennikarzy dla Warnera i HBO Max rozbudowanie świata Harry’ego to w tym momencie priorytet. Potter jest w tym momencie jednym z najważniejszych produktów, w portfolio firmy. Oryginalna seria filmów zarobiła ponad 7 miliardów dolarów na całym świecie.

Jeśli jednak ostatecznie serial otrzyma zielone światło, nie zobaczymy go przed 2025 rokiem. Ma to związek z tym, że prawa do pokazywania filmów z uniwersum należą w Stanach Zjednoczonych do NBC. Wątpliwe więc, aby Warner wydał miliony na produkcję, która musiałaby debiutować na innej platformie niż należący do nich HBO Max.

HBO Max w ostatnich miesiącach wydał chore pieniądze na zbudowanie gigantycznego portfolio, które ma przyciągnąć widzów. Firma nie tylko skupuje prawa do hitów tworzonych przez inne studia, ale ma też swoje własne legendarne produkcje.

Jednak przyznać trzeba, że gdyby nowy projekt ze świata Harry’ego pojawił się w telewizji, byłoby to jedno z najważniejszych wydarzeń nieważne którego roku.

Przypomnijmy, że czeka nas jeszcze kilka filmów ze świata czarodziejów. Co najmniej trzy, ponieważ tyle zostało do końca tragicznych i nudnych Magicznych Stworzeń.

Harry Potter to moja ulubiona książka. Dlatego do serialu będę podchodził bez zbytniej ekscytacji. Zwłaszcza jeśli za scenariusz będzie odpowiadać J.K. Rowling, która ostatnio jest… w średniej formie.

Czytaj też: Kupa bobra- waniliowy aromat w lodach i perfumach

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura