FilmKultura

Harry Potter: HBO planuje prequel z perspektywy Snape’a

-

2 min czytania
Fani serii o Harrym Potterze będą zachwyceni. Nadchodzi jeszcze więcej nowych treści z magicznego wszechświata. Tym razem HBO nakręci serię, która będzie się skupiała na postaci Severusa Snape’a.

Na razie niewiele wiadomo na temat projektu. Wiemy jednak, że jest on tworzony przez Warner Bros i będzie emitowany w HBO Max. Nie ma jeszcze informacji o dacie premiery ani nawet fabule, poza tym, że Snape będzie jednym z głównych bohaterów. Portal We got this covered, który zajmuje się pogłoskami na temat filmów, seriali, gier i muzyki donosi również, że także postać Hermiony będzie często pojawiać się w serii. W przyszłości może też otrzymać swój własny program.

Może ci się spodobać: Gracze mają dość transfobii. W “Harry Potter Legacy” nareszcie będziemy mogli być postacią transpłciową

Losy tych postaci są kopalnią możliwości dla scenarzystów i producentów. Snape ma skomplikowaną historię, która została ujawniona dopiero w ostatniej książce z serii – Harry Potter i Insygnia Śmierci. Okazało się bowiem [UWAGA SPOILERY], że jako dziecko był najlepszym przyjacielem matki Harry’ego, Lily, zanim rozgoryczył go jej kwitnący związek z prześladującym go w szkole Jamesem Potterem. Następnie dołączył do Śmierciożerców, by później potajemnie współpracować z Dumbledore’em, gdy Voldemort planował zabić Potterów. Po poznaniu prawdy Harry nazwał nawet po nim swojego drugiego syna, Albusa Severusa.

Nie ma jeszcze żadnej wzmianki o tym, jaki okres życia Snape’a miałby opisywać ten prequel. Jego dzieciństwo, nastoletnie lata, czy wczesną dorosłość. Fani serii są podzieleni, jeśli idzie o ich odczucia na temat najnowszej serii. Z jednej strony cieszą się, że będą mogli obejrzeć kolejną produkcję w uniwersum Pottera, a z drugiej wiedzą, że może okazać się ona totalnym niewypałem. Ciężko też wyobrazić sobie w roli Snape’a kogoś innego niż Alan Rickman, który w 2016 roku zmarł z powodu przegranej walki z rakiem.

Czytaj też: Fiends – czyli dziwny spinoff Harry’ego Pottera i Przyjaciół

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film