MuzykaNews

Hans Zimmer skomponował dzwonki na smartfony!

-

2 min czytania

Kompozytor Hans Zimmer nie zadowala się jedynie podbojem świata muzyki filmowej. Teraz zdecydował się na skomponowanie dzwonków do telefonów komórkowych.

Chiński producent smartfonów Oppo zaprezentował swój najnowszy model Find X3 Pro. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie jego kolekcja dzwonków i dźwięków systemowych. Smartfon oferuje bowiem dwa stworzone przez samego Hansa Zimmera dzwonki i całą orkiestrę dźwięków systemowych. Nowe dźwięki obejmują dwa ciepłe dzwonki, delikatny alarm i dźwięk aktywacji telefonu, a także szereg energetyzujących alertów tekstowych i powiadomień. Firma twierdzi, że jej intencją było, aby „proste, ale i epickie nuty Zimmera inspirowały optymizmem i radością za każdym powiadomieniem”.

Motyw, który zawiera stworzone przez Zimmera dzwonki i dźwięki powiadomień nazywa się „Colourful Future”. Kompozytor, który jest jednocześnie zdobywcą Oscara i Grammy postawił na magiczne, nieco mistyczne dźwięki. Całość wypełniona jest dzwonkami i delikatnymi dźwiękami chórów.

W filmie promocyjnym stworzonym przez Oppo Zimmer mówi:

Dla mnie wszystko jest historią. Ostatecznie zawsze chodzi o to, jak się zbliżyć. Słyszę kolory. Chcę, żeby dzwonek otworzył drzwi, które mówią, że można coś poczuć. Cały nasz świat zmienił się z powodu pandemii i to w bardzo fundamentalny sposób: zniknęła idea fizycznego kontaktu. Czułem, że moim obowiązkiem jako muzyka jest wymyślić, jak zastąpić odrobinę tego ducha, który płynie z jednego serca do drugiego. Jedynym sposobem, w jaki możesz tworzyć muzykę, jest łączenie nut, a te nuty łączą się z muzykami, a muzycy łączą się z publicznością i nagle uzyskujesz formę komunikacji, której nigdy wcześniej nie miałeś. Dokładnie to właśnie robią te telefony w dzisiejszych czasach. Łączą nas.

Zimmer stworzył także muzykę do wideo promocyjnego telefonu, któremu trzeba oddać, że wygląda jak mini film science-fiction.

Czytaj też: Mark Zuckerberg padł ofiarą wycieku danych z Facebooka i okazało się, że używa Signala

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Muzyka