Animacja

Hanna-Barbera powraca! WarnerMedia zdecydowali się na revival studia

-

2 min czytania

Hanna-Barbera to studio, które zna każdy z nas. W końcu wychowaliśmy się na animacjach, których byli autorami. Wystarczy wymienić tylko część ikonicznych produkcji, aby w oczku się zakręciła łezka.

Hanna-Barbera to oczywiście studio, które stworzyło m.in. Scooby Doo, Flinstone’ów, Jetsonów czy Misia Yogi. 

Studio niestety pewien czas temu zostało zamknięte, ale na szczęście szefowie WarnerMedia postanowili to zmienić. Cartoon Network Studio Europe zmini nazwę na Hanna-Barbera Studio Europe.

W tym momencie Hanna-Barbera pracuje nad pełnometrażowym filmem Niesamowity świat Gumballa, który jest oparty na hicie Cartoon Network o tym samym tytule.

Hanna-Barbera powraca do pracy

Inne programy Hanna-Barbera Studios Europe to Bohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe i Elliott from Earth. Jednostką kierować będzie Sam Register, prezes Warner Bros. Animation and Cartoon Network Studios, oraz Vanessa Brookman, szef działu kids EMEA.

„Niewiele jest nazwisk w branży animacji, które budzą taki szacunek i radość jak Hanna-Barbera” – powiedział Register. Brookman dodała: „To ogromny zaszczyt rozwijać nasze studio w regionie EMEA w imię jednej z najbardziej prestiżowych i lubianych marek w historii animacji”.

Zmiana marki została ogłoszona przez Toma Ascheima, prezesa Warner Bros. dla dzieci, młodzieży i klasyków na całym świecie.

Oczywiście zmiana nazwy nie musi o niczym świadczyć, ale możemy mieć nadzieję, że z powrotem marki firma będzie chciała również tworzyć produkcje w klimacie Hanna-Barbera.

Przypomnijmy, że studio, które powstało w 1957 roku zostało zlikwidowane w 2001 roku.  Przez lata pracy William Hanna i Joseph Barbera stworzyli takie animacje jak Tom i Jerry, Miś Yogi, Pies Huckleberry, JEtsonowie, Flinstonowie, Scooby Doo, Gdzi jesteś?, Richie Rich, Smerfy, Johnny Bravo, Dwa Głupie Psy, Krowa i Kurczak i wiele, wiele innych.

Cieszycie się na ten powrót?

Czytaj też: Hans Zimmer skomponował dzwonki na smartfony!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Animacja