KulturaSerial

Gwiazda “Peaky Blinders” twierdzi, że szósty sezon może do nas trafić pod koniec 2021 roku

-

3 min czytania

Finn Cole, który wciela się w rolę Michaela Graya w genialnym serialu “Peaky Blinders” w rozmowie z NME przyznał, że nowy sezon może do nas trafić szybciej niż się spodziewaliśmy.

Peaky Blinders to jeden z najbardziej uwielbianych brytyjskich seriali ostatnich lat.

Osadzony w latach 20. XX wieku, tuż po zakończeniu I Wojny Światowej, skupia się na postaci Thomasa Shelby‘ego, głowy gangu działającego w Birmingham i znanego jako Peaky Blinders.

Serial zadebiutował na BBC Two 12 września 2013 roku i dosyć szybko zebrał wokół siebie wiernych fanów. Nie powinno to nikogo dziwić. Niesamowity klimat, świetny scenariusz, dobra muzyka, a co najważniejsza zachwycająca wręcz gra aktorska.

Twórcy serialu od początku jego istnienia umieli w idealny sposób dobrać bardzo złożoną, różnorodną i interesującą obsadę. Genialny Cillian Murphy, świetny Sam Neill, Tom Hardy, którego akcent jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie usłyszycie w życiu i Adrien Brody to tylko niektórzy z szeregu świetnych aktorów, którzy pomogli nadać prawdziwego życia swoim postacią.

Finn Cole wśród tych nazwisk jest prawdopodobnie jedną z najmniej znanych osób. Jednak od momentu, gdy trafił do produkcji w 2014 roku, stał się istotną częścią historii, nieodstającą od sławniejszych współpracowników.

Kiedy premiera 6 sezonu Peaky Blinders?

W trakcie niedawnej rozmowy z NME aktor przyznał, że prace nad nowym sezonem trwają. I dodał, że wierzy, iż zdjęcia zakończą się przed końcem 2021 roku.

Nic nie jest pewne, ale wierzę, że wrócimy do pracy w przyszłym roku i wszystko będzie gotowe prze djego końcem wyjaśnił. Dodał, że w tym momencie nie wie, jakie są plany scenarzystów odnośnie jego i historii rodziny Shelbych.

Steve (Knight. twórca serial przy.red.) zawsze cię zaskoczy, gdy czytasz scenariusz. Gdy ludzie mnie pytają, co może się wydarzyć w następnym sezonie, naprawdę nie mam pojęcia, bo wiem, że Steve umie po prostu napisać coś ciekawszego i lepszego”.

W ostatnich miesiącach w mediach można było przeczytać, że BBC i Netflix mogą być zainteresowane stworzeniem spinn-offu głównej serii. Cole przyznał, że jeśli nową serią zajmowałby się Steven Knight, zgodziłby się na udział w niej bez zastanowienia.

Jeśli scenariusz byłby świetny, a przy Stevie to niemalże pewne, byłby zainteresowany. Jasne.

Oczywiście przypuszczenia jednego z aktorów to nadal jedynie przypuszczenia. Dlatego pozostaje nam cierpliwie czekać na oficjalną informację, kiedy szósty zadebiutuje szósty sezon Peaky Blinders. W oczekiwaniu zawsze możemy posłuchać Red Right Hand“.

Czytaj też: 8 planszówkowych propozycji last minute pod choinkę

 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura