4 min czytania

Ach te słodkie lata dzieciństwa. Pierwsze komputery, Pegasusy pod choinką, osiedlowe gralnie z automatami. Każdy grał, na czym mógł. Jedno nas wszystkich łączyło, chęć grania, nieważne na czym.

Poniżej przedstawiamy listę kilkunastu gier, które możecie kojarzyć, bądź nie. Jeżeli zapomnieliście, ile przyjemnych chwil spędziliście na grze, to rzućcie okiem, może uronicie łezkę.

Super Mario Bros.

Ekran startowy Super Mario Bros

Ekran startowy Super Mario Bros

Super Mario Bros to gra, którą niezależnie od pokolenia, kojarzy każdy. Ten klejnot został stworzony przez Nintendo, który miał swój własny film w 1994 roku i był głównym wydarzeniem w pokonaniu złoczyńców w filmie Wizard z 1989 roku.

Street Fighter II

Okładka Street Fighter II firmy Capcom

Okładka Street Fighter II firmy Capcom

Kiedy Street Fighter pojawił się na automatach, były turnieje, potem filmy, kreskówki i wszystko, co dzieci mogły sobie wymarzyć, dzięki tym fantastycznym grom.

Duck Hunt

Ekran startowy gry Polowanie na kaczki

Ekran startowy gry Polowanie na kaczkiJedna z pierwszych gier stworzonych z myślą o świetlnym pistolecie, która gromadziła przyjaciół przed telewizorem, aby zobaczyć, kto celuje najlepiej i jest najszybszym łowcą kaczek w okolicy.

Prince of Persia

Ekran główny Prince of Persia

Ekran główny Prince of Persia

Prince of Persia, ulubiony tytuł wielu osób, ale nie tylko. Gra dokonała przełomu w animacji postaci.

Zork I

Ekran startowy gry tekstowej Zork I

Ekran startowy gry tekstowej Zork I

W czasach, gdy komputery nie radziły sobie z grafiką, był Zork. Tekstowa gra o magi i mieczu, która pozostawiła wszystko twojej wyobraźni.

Transport Tycoon Deluxe

Opakowanie od gry Transport Tycoon Deluxe

Opakowanie od gry Transport Tycoon Deluxe

Transport Tycoon Deluxe-jedna z najlepszych gier ekonomicznych lat 90. Niezliczone godziny grania i rozwijania imperium transportowego, ale to nie wszystko. Kilka lat temu pojawiło się Open TTD, gdzie można grać z innymi graczami na mapach świata.

UFO X-COM: Terror from the Deep

Okładka X-COM: Terror from the Deep

Okładka X-COM: Terror from the Deep

Zarówno X-Com: Ufo Defence, jak i Terror from the Deep, są świetne, wybraliśmy kontynuację, ponieważ historia była lepsza.

Command & Conquer

Opakowanie Command & Conquer

Opakowanie Command & Conquer

RTS, który na zawsze zmienił gry. Możesz grać jako GDI lub NOD. Czarny charakter Kain nie powstrzymał się przed niczym, aby wygrać, nawet przed cofnięciem się w czasie, w sequelu Red Alert.

The Lost Vikings

Ekran startowy The Lost Vikings

Ekran startowy The Lost Vikings

Gra, która skłaniała do myślenia i proszenia znajomych o pomoc, jeśli nie znalazłeś rozwiązania sam.

Wolfenstein 3-D

Ekran startowy Wolfenstein 3-D

Ekran startowy Wolfenstein 3-D

Wolfenstein 3D, FPS, który zapoczątkował całą gamę tytułów.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming