Gaming

Gracze tracą setki godzin progresu przez najnowszy patch do Outriders

-

2 min czytania

Outriders ma za sobą bardzo specyficzną premierę. Z jednej strony gameplay zachwycił zarówno recenzentów, jak i graczy. Z drugiej każdy z nas słyszał o problemach technicznych tytułu.

Jak donosi Eurogamer nowy patch do Outriders doprowadził do tego, że wielu graczy straciło całą zawartość ekwipunku.

Na subreddicie poświęconym tytułowi People Can Fly można znaleźć wiele narzekań. Niektórzy gracze stracili progres postaci, której poświecili niemalże 100 godzin. Problem z czyszczeniem ekwipunku nie jest niczym nowym, ale wydaje się, że patch doprowadził do tego, że zdarza się on o wiele częściej.

W czwartek People Can Fly wyjaśniło, że pracuje nad przywracaniem progresu dla graczy, których dotknęło wymazywanie ekwipunku. W opisach patcha, deweloper napisał, że aktualizacja zeszłej nocy “naprawiła awarię gry wieloosobowej, która może skutkować wyczyszczeniem ekwipunku graczy”.

Jak widać niestety tak się nie stało.

PCF po raz kolejny musiało przepraszać swoich fanów.

„Jesteśmy świadomi i bardzo nam przykro, że niektórzy użytkownicy nadal napotykają na wykasowywanie zasobów” – powiedział deweloper.

„Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać ten problem, zarówno po stronie serwera, jak i gry. (…) Nasz plan wciąż polega na przywróceniu wszystkich kont, których dotyczy problem.”
Gracze – szczególnie ci, którzy osiągnęli koniec gry Outriders – poświęcili dużo czasu i wysiłku, próbując zdobyć przedmioty z „god rolls”, które pozwalają im osiągnąć optymalną wysokość postaci.
W Outriders broń i zbroja wypadają z losowymi modami o różnej jakości i losowymi kategoriami statystyk (dodatkowa siła ognia, obrażenia z dużej odległości itp.). „God roll grind” jest jednym z głównych zajęć graczy pod koniec gry.
Deweloperzy wyjawili, że nawet jeśli do ekwipunku powróci cały sprzęt, może się okazać, że posiadają inne statystyki.
Nie zazdrościmy ofiarom tego błędu.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming