Gaming

Gracze mają dość transfobii. W “Harry Potter Legacy” nareszcie będziemy mogli być postacią transpłciową

-

2 min czytania

Następna gra wideo ze świata Harry’ego Pottera pozwoli graczom dostosować głos, typ ciała i płeć swojej postaci, robiąc krok w kierunku inkluzywności.

Jest to reakcja na kilka ostatnich kontrowersji wynikających z komentarzy autorki książki J.K. Rowling, które zostały uznane za transfobiczne.

Hogwarts Legacy zostanie wydany w 2022 roku przez wydawcę Warner Bros. Interactive Entertainment Inc. i dewelopera Avalanche Software. Kiedy gracze rozpoczną grę, będą mogli stworzyć postać, która będzie miała męski lub żeński głos, niezależnie od wyglądu ich ciała.

Informacja ta trafia do nas nieoficjalnie, ponieważ pracownicy Avalanche Software nie mają upoważnienia do rozmawiania z prasą.

Po wybraniu swojego ciałą i głosu  gracze będą mogli wybrać jedną z dwóch opcji – „wiedźma” lub „czarodziej” – która określi akademik, w którym zostaną umieszczeni w magicznej szkole Hogwartu, oraz sposób, w jaki będą się do nich zwracać inne postacie w grze.

Osoby transpłciowe w grach komputerowych

Zeszłego lata Rowling wygłosiła kilka komentarzy, które były powszechnie postrzegane jako poniżające osoby transpłciowe. Transfobiczne zdania zostały potępione przez wiele osób, w tym gwiazdy filmów o Harrym Potterze – Daniela Radcliffe’a i Emmę Watson. Komentarze wstrząsnęły również deweloperami, którzy pracowali przez lat nad nową grą z uniwersum czarodziejów.

W rezultacie niektórzy członkowie zespołu deweloperskiego Hogwarts Legacy walczyli o to, aby gra była jak najbardziej inkluzywna, naciskając na dostosowanie postaci, a nawet dodanie postaci transpłciowej.

Początkowo twórcy nie byli w stanie przekonać do swoich racji kierownictwa. Ostatecznie jednak Warner Bros. Wyraził zgodę na to, aby w ich produkcji pojawiła się możliwa wybrania płci postaci.

Jest to oczywiście szalenie istotny krok dla inkluzywności osób transpłciowych. Wcześniej tego typu możliwości były dostępne najczęściej w grach dla dorosłych, takich jak niedawno wydany Cyberpunk 2077.

Cieszy więc, że w końcu osoby transpłciowe będą mogły oglądać swoją reprezentację w świecie Harry’ego Pottera.

Czytaj też: Gracz odkrył sposób, aby GTA Online ładowało się 70% szybciej!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming