CyklGaming

Gierki z Gazetki – Seria Disney – Tarzan

-

3 min czytania

W dzisiejszej odsłonie cyklu omówimy pierwszą grę z serii ,,Disney Gra akcji”, które podbiły serca fanów kultowych bajek oraz platformówek. Panie i Panowie przed Państwem pierwszy przedstawiciel serii -Tarzan. 

Disney’s Tarzan: Gra Akcji to dedykowana dla najmłodszych odbiorców platformówka, inspirowana kinową adaptacją i powieścią przygodową, autorstwa Edgara Rice Burroughsa. Wirtualny świat gry został stworzony przez kreatywny oddział samego twórcy animacji, czyli Disney Interactive Studios. Tytuł zadebiutował na rynku pecetowym 28 kwietnia 2000 roku. Dwa miesiące później w polskich sklepach dzięki dobrej pracy wydawniczej firmy CD PROJEKT S.A ukazały się fizyczne wydania gry z pełnoprawną, polską lokalizacją.

Grając w grę, poznajemy historię młodego chłopca, wychowanego przez małpią matkę- Karle i jego małpią rodzinę. Chłopiec, poznając naturę dzikich zwierząt, uczy się od nich wielu przydatnych umiejętność, które pomagają mu przetrwać w dzikiej i pełnej niebezpieczeństw dżungli. Stopniowo zmieniający się w mężczyznę Tarzan, dowiaduje się, kim jest i dlaczego nie jest członkiem małpiej rodziny.

Rozgrywka polega na ukończeniu 13 poziomów: biegając, skacząc, huśtając się na linach  i zabierając interaktywne monety, literki i ikony. Wraz z postępem zabawy gracz wcieli się nie tylko w Tarzana, ale także w Janę, Terka czy słonia Tantora. Każdy z nich charakteryzuję się niesamowitymi umiejętnościami, które gracz może wykorzystać podczas gry. Oczywiście głównym zadaniem fabularnym jest powstrzymanie kłusowników, którzy chcą za wszelką cenę porwać i wypchać przybraną rodzinę głównego bohatera. Podczas zabawy pojawiają się także przerywniki filmowe, które na potrzebę promocji filmu stały się typowym wypełniaczem fabularnym w produkcji.

Mechanika jak na początek XXI wieku spisuje się naprawdę wspaniale. Twórcy skupili się nie tylko na tworzeniu dobrej, wirtualnej adaptacji, ale także nad dopieszczeniem swoich mechanik, tj.: popychanie różnych obiektów, chwytanie się krawędzi ścian, drzew, namiotów, czy również miotaniem kamieniami i kokosami w przeciwników.

Grafika cechuje się trójwymiarową i mocno nasyconą kolorami oprawą wideo. Ręcznie zaprojektowane poziomy: dżungla, statek i obóz kłosowników bardzo dobrze oddaje klimat tego, co oferowała fanom kinowej adaptacji Disneya.

Oprawa audio jest najmocniejszą stroną tej produkcji. Afrykańskie brzmienia bębnów, fletów, lekko koją i relaksują grającego, wzbudzając w nim lekką nutę podniecenie i zaciekawienia tytułem.

Mimo krótkiego gameplayu i niskiego poziomu trudności tytuł bardzo mocno zalągł się w sercach graczy i został okrzyknięty jedną z najlepszych casualowych platformówek, jakie kiedykolwiek powstało na potrzebę filmów Disneya. Obecnie, niestety nie powstają już takiego typu gry, a szkoda, bo mimo niewielkiej sprzedaży gra zapadła w pamięć i gracze często odkurzają swoje egzemplarze gry ze swojej biblioteczki.

Kolejna odsłona cyklu już za tydzień!

Czytaj też:Tatry- mamidło uchwycone na zdjęciach. Podobno zwiastuje tragedię [Zdjęcia]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Cykl