CyklGaming

Gierki z Gazetki- Larry 7: Miłość na Fali

-

4 min czytania

W dzisiejszej odsłonie naszego ulubionego cyklu, który pozwala nam powrócić do czasów dzieciństwa, poruszymy szóstą część sprośnej przygodówki z małym i zabawnym amantem w garniturze w roli głównej. Przed wami Larry 7: Miłość na Fali!

Leisure Suit Larry 7: Love for Sail to szósta część serii  dwuwymiarowych, seksistowskich przygodówek z gatunku point and click, stworzona przez Ala Lowe’a i nieistniejące studio Sierra. Premiera kolejnej odsłony miała miejsce 19- go listopada 1997 roku na PC. W Polsce ukazała się na rynku trzy lata później, a dokładnie 19- go października 2000 roku. Przez większość fanów gra jest uznawana za ostatnią część przygodowej serii.

Akcja tytułu rozgrywa się tuż po zakończeniu piątej części serii, kiedy to tytułowy bohater – Larry Luffer w trakcie miłosnych igraszek z Shamarą, zostaje przykuty  do hotelowego łóżka. Kobieta rozczarowana umiejętnościami ,,łóżkowymi” małego amanta, zabiera mu wszystkie pieniądze i podczas nieumyślnej ucieczki z hotelu, podpala sypialnię, w której pozostał Larry. Na szczęście charyzmatyczny i kreatywny ,,każeł” ucieka z płonącego budynku, skacząc z 40- go piętra i lądując na platformie strażackiej.

Niedługo potem przypadkowo znajduje on bilet na rejs luksusowym statkiem „Babilon”,  postanawia ,,przepłynąć się” statkiem z nadzieją, że uleczy swoje złamane serce wśród piersi i nagich ciał tamtejszych kobiet. Kiedy Larry staje na deskach wielkiego statku, spotyka seksowną kapitan – Kasię, w której zakochuje się bez opamiętania. Jednak aby zapukać do ,,serca bram” pięknej blondynki o długich nogach, bohater musi zwyciężyć sześć konkurencji w zawodach o ,,Puchar Zdobywców Pani Kapitan”. Główną nagrodą zawodów jest spędzenie całego tygodnia w prywatnej kabinie kapitan.

Niewątpliwie kolejnym atutem scenariusza gry są liczne podteksty o zabarwieniu erotycznym oraz odniesienia do postaci i zjawisk z kultury masowej. Przykładowo –  przemierzając luksusowy statek, można spotkać drugoplanowe postacie, tj.: James Bond, Jamie Lee Coitus, Victorian Principles itp.

Rozgrywka nie różni się niczym od poprzedniej odsłony serii, jak i każdej przygodówki lat 90- tych. Gracz wcielający się w Larrego, musi wykazać się zdolnością w odnajdywaniu różnych interaktywnych przedmiotów, które pomogą mu rozwiązać proste, a czasami dość skomplikowane zagadki. Dodatkowa umiejętność dobrej konwersacji z niegrywalnymi postaciami pomoże grającemu dowiedzieć się czegoś więcej o rozmówcy, z którym będzie burzliwie dyskutować.

Co ciekawe, dla wytrwałych graczy przygotowano ukryte alternatywne zakończenie, które możemy odkryć tylko po zebraniu wszystkich ,,znajdziek”, w postaci 32 „ogórów”, inspirowanych animacją ,,Gdzie jest Wally?” i zdobyciu 1000 punktów w zawodach o puchar.

Mechanika tytułu charakteryzuje się niezwykle dobrze przemyślanym inwentarzem, w którym zarządza się zebranymi przedmiotami, a także bardzo łatwo zaprojektowanym menu, które pozwala na precyzyjniejsze wykonywanie pewnych sekwencji w grze.

Mimo ,,wiekowości” produkcji oprawa graficzna nie odstaje od innych przedstawicieli tego gatunku. Jest urocza, kolorowa i dwuwymiarowa – cieszy oko, a niezwykle imersyjne i przodujące technologiczne przerywniki animacyjne wciągają i wzbudzają niejednokrotnie swoją humorystyką salwy śmiechu.

Bezprecedensowo, muzyka jest jedną z najmocniejszych stron gry. Fani jazzowych setów usłyszą podczas rozgrywki wiele niesamowitych utworów, skomponowanych za pomocą wielu instrumentów: saksofonu, fletu poprzecznego, pianina itp. Oprawa audio bardzo dobrze adaptuje się do samej rozgrywki, w zależności co właśnie dzieje się na ekranie.

Warto też wspomnieć o kluczowym elemencie przedstawionej produkcji, jakim jest pełna polska lokalizacja. Dzięki fenomenalnej grze polskich aktorów i aktorek: Jerzy Stuhr (Larry Luffer), Katarzyna Figura (Kapitan Kasia), znanych z klasycznych polskich filmów, tj.: Killer, Kingsajz,  Seksmisja, gra stała się hitem i osiągnęła status najlepiej sprzedających się gier przygodowych w Polsce w 2000 roku. Zapewne wiele osób pamięta niezapomnianą rozmowę z panią Jadzią, która sprzątała statek. Twierdziła, że ,,nigdy nie przeklinała”, ale podczas rozmowy potrafiła zaserwować w naszą stronę typową ,, k**wę” czy potrafiła wyzwać nas od ,,matko je**ów*”

To właśnie dzięki dobrze dobranej grze dubbingowej, wspaniałej pracy tłumaczy i scenarzystów nadal sięgamy po Larry 7: Miłość na Fali z wielką przyjemnością. Dodatkowo warto dodać, że gra jest dostępna na GOG-u za kwotę 23 złotych i posiada wsparcie dla najnowszych systemów operacyjnych.

Kolejna odsłona cyklu już za tydzień!

Czytaj też: Gierki z Gazetki- Kapitan Pazur

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Cykl