GamingNews

Ghostrunner dostanie nowe dodatki

-

2 min czytania

Jedna z najlepszych gier ubiegłego roku, Ghostrunner, wkrótce otrzyma całkiem sporo nowości. Wszystko dzięki nowemu właścicielowi marki, 505 Games.

Ghostrunner, czyli opowieść o futurystycznym shinobi, trafił u nas na 4 miejsce najlepszych produkcji ubiegłego roku. Ta gra, oparta na system ”jeden cios i giniesz” podnosiła ciśnienie jak mało która. Każdy ruch, każde uderzenie i unik musiało być perfekcyjne. To jeden z tych tytułów, od którego, pomimo częstej i ogromnej frustracji, ciężko było się oderwać. Wszystko za sprawą rewelacyjnego dopracowania, precyzyjnego sterowania, pięknej grafiki i wpadającego w uszy soundtracku – każdy element był spójny i dopełniał się nawzajem.

Nic więc dziwnego, że tytuł zebrał bardzo dobre noty zarówno u krytyków, jak i graczy na całym świecie i przyciągnął wzrok większych wydawców. Jednym z nich było 505 Games, znane z takich tytułów, jak Assetto Corsa, Dead by daylight, Terraria czy Death Stranding w wersji na pecety. Kupili oni prawa do marki za 5 milionów euro, co pozwoliło deweloperom z polskiego studia One More Level na dalekosiężne plany co do dalszego wsparcia tytułu.

Pod koniec ubiegłego roku pojawił się tryb Hardcore, remiksujący i utrudniający całą kampanię i pakiet zimowy elementów kosmetycznych. Oto co jest zaplanowane na najbliższe miesiące:

Wiosna:

 • Kill Run Mode – wszystkie poziomy mają ograniczenie czasowe. Czas się kończy – giniemy.
 • Tryb foto – nazwa mówi sama za siebie. Mamy nadzieję, że będzie można zobaczyć model naszego bohatera podczas różnych akrobacji.
 • Dostępność na platformie streamującej gry Amazon Luna (dostępne już teraz).
 • Płatne, kosmetyczne DLC premium.

Lato:

 • Dwa pakiety o nieznanej zawartości.
 • Nowy tryb gry.
 • Płatne, kosmetyczne DLC premium.

Jesień:

 • DLC o nazwie Ultimate – niespodzianka przygotowana przez twórców.
 • Darmowy update na konsole nowej generacji (Ray Tracing etc.).
 • Płatne, kosmetyczne DLC premium.

Oby 505 Games pozostało przy polityce poprzedniego wydawcy i płatne DLC dalej będzie w rozsądnej cenie 8 PLN.

czytaj też: “Nie byłem zainteresowany moją dziewczyną.” Czy uzależnienie od pornografii to choroba XXI wieku?

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

  Mogą Ci się spodobać

  Więcej w kategorii Gaming