Gaming

Fortnite zarobił 9 miliardów dolarów przez pierwsza dwa lata istnienia

-

2 min czytania

Co chwila trafiają do nas kolejne dokumenty, które Epic Store przedstawia w swojej sądowej batalii z Apple. Dzięki nim dowiadujemy się coraz więcej o tym, jak działała firma przez ostatnie lata.

Pamiętacie gdy Fortnite był mało popularną grą, którą tworzyło polskie studio People Can Fly? My też nie. Gdy szał na Fortnite ogarnął cały świat w 2018 roku, w ciągu 12 miesięcy gra zarobił 5 miliardów dolarów dla swojego wydawcy Epic Games.

Z dokumentu, upublicznionego w ramach bitwy sądowej Epic z Apple, wynika, że ​​gra przyniosła firmie Epic łącznie ponad 9 miliardów dolarów w 2018 i 2019 roku.

Chociaż z dokumentu nie wynika jakim dokładnie zyskiem mogli się pochwalić twórcy Battle Royal, firma twierdzi, że w tym okresie zarobiła na czysto 5,5 miliarda dolarów.

W dokumencie firma przewidziała, że ​​w 2020 osiągnie prawie 3,6 miliarda dolarów przychodu. Epic zazwyczaj nie udostępnia publicznie sprawozdań finansowych, ale ostatnie zeznania CEO Tima Sweeneya wskazują, że w rzeczywistości zarobiła znacznie więcej: 5,1 miliarda dolarów.

Dla porównania inne popularne gry, które należą do Epica zarobiły… grosze. Przynajmniej w porównaniu do największego hitu produkcji. w 2018 ta kwota wynosiła 108 milionów dolarów, a w 2019 roku 221 milionów dolarów.

Epic Game Store to zarobek na poziomie 235 milionów w 2018 i 2019 łącznie.

Trudno sobie wyobrazić, jak wielkim behemotem stał się Fortnite niemalże z miejsca. Nie dziwi, że Epic wydaje miliardy na budowanie swojego sklepu i zdobywanie kolejnych gier, które mogłyby utrzymać ich pozycję na rynku.

W końcu zapaść w zainteresowaniu Fortnitem oznaczałaby, że firma traci około 5 miliardów dolarów w ciągu 12 miesięcy.

Trzeba więc przyznać, że szefowie nie marnują czasu i starają się stworzyć szeroki portfel usług, które w wypadku końca popularności Battle Royal, mogłyby pomóc firmie.

Czytaj też: Najlepsze gry z odległej galaktyki

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming