EsportsGamingNews

Fortnite sezon 5-zaczynamy kolejną odsłonę Battle Royale

-

2 min czytania

Jest środa i sezon 5 w Fortnite się rozpoczął, z pompą mogę wspomnieć. W tej odsłonie dominują łowcy z innych rzeczywistości, a najważniejszym z nich jest Mandalorianin.

O tym, że Mandalorian pojawi się w 5 sezonie Fortnite, pisałem już kilka dni temu. We wtorek developer Epic Games wyłączył na chwilę grę, aby przygotować się do nowego sezonu. Nowy sezon nosi nazwę Zero Point i wprowadza do gry postaci z innych franczyz w szczególności łowców. Niewątpliwą gwiazdą tego sezonu jest Din Djarin, czyli tytułowy Mandalorianin z serialu Dineya o tej samej nazwie. Oczywiście towarzyszyć mu będzie Baby Yoda. Wraz z nowym sezonem gracze otrzymają nowe miejsca na mapie, nowe looty, bronie i dużo dobrego do odblokowania.

Fot. Fortnite

Fot. Fortnite

Najnowszy update gry nosi nomenklaturę V15 i tym sposobem rozpoczyna się najnowszy sezon Fortnite Battle Royale. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie motyw przewodni tego sezonu, jedno jest pewne, że będzie to kontynuacja historii z zakończenia poprzedniego. Zero Point opowiada historię agenta Jonesa, który pojawił się na końcu Nexus War. Zebrał on grupę łowców z różnych światów, aby mieć pewność, że nikt nie ucieknie z pętli (the Loop). Nowe miejsca jak Przystań Łowców (Hunters Haven) i Ogromne Koloseum (Colosal Coliseum) zwróci graczy przeciwko sobie, aby sprawdzić, który z nich wyjdzie zwycięzca.

Sezon 5 wprowadzi nowe zadania i zlecenia dla graczy. Za ich wykonanie będzie można otrzymać paski jako nagrody, które można wymienić na nowe bronie i umiejętności. Dostępna jest też nowa przepustka bojowa, odblokowująca unikalne skórki, takie jak Flapjack Mancake, Zmiennokształtny Mave i  Mandalorianin z Baby Yodą. Zapowiada się nie lada gratka dla graczy.

Dla przypomnienia Fortnite to gra typu battle royale, gdzie gracze zrzuceni na planszę walczą o to, kto zostanie przy życiu na samym końcu. Gra szturmem zdobyła popularność, właściwie zabijając konkurencję. No ale o to właśnie chodzi w batlle royale, wygrywa tylko jeden.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports