FilmKultura

Filmy Woody’ego Allena nie znikną z platformy HBO. Widzowie sami muszą ocenić, czy “Allen kontra Farrow” opowiedział prawdziwą historię

-

3 min czytania

HBO Max zostało zasypane listami po tym, jak w niedzielę w sieci pojawił się serial dokumentalny zatytułowany Allen v. Farrow.

Na HBO Max znajdziemy sześć filmów legendarnego twórcy. Jednak wielu widzów domagało się wyrzucenia ich z platformy w reakcji na serial dokumentalny, który przybliża historię Allena i jego relacji z byłą partnerką Mią Farrow i jej dziećmi.

Filmy te będą dostępne dla widzów, aby dać im szansę podjęcia własnej decyzji odnośnie twórczości Allena

wyjaśnił przedstawiciel HBO w rozmowie z TheWrap.

Allen v. Farrow miał swoją premierę w tę niedzielę na HBO. Skupia się na zarzutach, które usłyszał Allen od swojej adoptowanej córki Dylan Farrow.

Widzowie zauważyli, że na platformie znajduje się sześć filmów reżysera, w tym pięć, w których występuje jego była żona Mia Farrow.

Na HBO znajdziemy m.in. Scoop, Broadway Danny Rose, Another Woman i September.

Woody Allen i zarzuty Dylan Farrow

-White privilege pozwala Woody’emu Allenowi pokazywać swoje filmy w HBO MAX, w momencie gdy na tej samej platformie możemy oglądać dokument o jego rzekomym wykorzystywaniu seksualnym nieletnich  – powiedział dziennikarz Ernest Media Empire, Ernest Owens na Twitterze.

(Woody Allen) dostaje pieniądze, a w tym samym czasie jego przeszłość jest ujawniana na tej samej platformie

dodał dziennikarz.

Reżyserzy Allen v. Farrow, Kirby Dick i Amy Ziering, zostali zapytani o tę sytuację w rozmowie z The Variery opublikowanym w poniedziałek. W produkcji możemy znaleźć nawiązanie do jednego z najbardziej znanych filmów Allena Manhattan i jego rzekomego przemocowego zachowania.

Rozmawiamy o tym w odcinku 4; dogłębnie omawiamy decyzje, jakie ludzie muszą podejmować w kwestii konsumpcji kontentu. Jest to coś, o czym wielu ludzi mówi.  Dlatego też chcemy, aby ludzie myśleli i zastanawiali się nad tym.. Myślę, że istnieje wiele dzieł sztuki ze skomplikowanym tłem biograficznym. Zapraszamy ludzi do podejmowania własnych decyzji.

wyjaśniła Ziering.

Serial składa się z dokumentów sądowych, wywiadów i nagrań domowych zrobionych przez matkę domniemanej ofiary, Mię Farrow. Wsórd nich znajdziemy, na których jej siedmioletnia wówczas córka wspomina, że ​​została wykorzystana seksualnie przez Allena w Connecticut w 1992 roku.

Allen wypuścił do sieci oficjalną odpowiedź na zarzuty, które znalazły się w filmie.

Ci dokumentaliści nie interesowali się prawdą. Zamiast tego spędzili lata potajemnie współpracując z Farrowami i ich pomocnikami, by stworzyć obraz pełen fałszu.

Do Woody’ego i Soon-Yi zwrócono się niecałe dwa miesiące temu i dano im tylko kilka dni„ na odpowiedź ”. Oczywiście odmówili.”

Można w nim przeczytać.

Co sądzicie o tej sytuacji?

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film